Cykl maratonów rowerowych Bike Maraton startuje

W niedzielę 15 kwietnia, punktualnie o godz. 11.00, na Osiedlu Malowniczym we Wrocławiu rusza kolejny sezon najpopularniejszego cyklu maratonów rowerowych w Polsce - Bike Maraton.

W tym roku organizator przygotował dla zawodników 14 edycji, zaczynamy 15 kwietnia we Wrocławiu a kończymy 6 października w Świeradowie Zdroju. Bike Maraton LogoBike Maraton Logo fot. Bike Maraton

Podczas I edycji Bike Maraton 2012 we Wrocławiu na uczestników czekają 3 specjalnie przygotowane i oznakowane trasy wiodące po ścieżkach i szlakach rowerowych Gminy Miękinia. Najkrótszy i najłatwiejszy dystans Medano (Mini) to 28 km, to trasa do przejechania przez każdego kto ma rower i kask. Mega , to dystans 57km, dla średnio zaawansowanych kolarzy a królewski Giga (81 km) dla wprawnych zawodników trenujących kilka razy w tygodniu. Po starcie głównych dystansów na terenie miasteczka rowerowego ruszą bezpłatne wyścigi rowerowe dla dzieci.

Dodatkową atrakcją, dla zawodników ścigających się na dystansie Mega i Giga, będzie Premia Wójta Gminy Miękinia, zlokalizowana na najwyższym punkcie trasy, Górze Wieżyca (21 km trasy), zwycięzcą premii będzie zawodnik, który jako pierwszy wjedzie na szczyt niezależnie od dystansu.

W miasteczku Bike Maraton czekają: rowerowe przedszkole dla dzieci, strefa testowa rowerów Scott, stoisko z odżywkami Enervita, serwis rowerowy Harfa - Harryson, porady trenera i dietetyka w namiocie Bodyicoach oraz Tombola czyli losowanie nagród wśród wszystkich uczestników.

W Tomboli podczas Bike Maraton Wrocław pula nagród to ponad 6 tys. zł a w tym rowery Medano Artist Gold, Felt Q500, Felt Base 18,5"zegarki Festina, okulary Arctica, odzież rowerowa Berkner, akcesoria Brunox i wiele innych.

Przyjedź i nakręć się na Bike Maraton !

Więcej o: