Otwarcie sezonu Merida Mazovia MTB Marathon w Otwocku

To co w niedzielę wyczyniała pogoda nad Otwockiem, przejdzie do historii Merida Mazovia MTB Maratonów. Zabrakło tylko deszczu, ale poza tym było wszystko: śnieżyca, wichura, słońce, ziąb i momentami przyjemne ciepło. Nie przeszkodziło to blisko półtora tysięcznemu peletonowi przejechać trasy otwierającego sezon 2012 wyścigu.

Zimno na starcie powodowało, że uśmiechy zawodników były nieco wymuszone. Jednak szybko się rozgrzali i humory poprawiły się podczas szybkich przelotów na początku dystansu. Dojazd do rezerwatu Torfy oznaczał, że trudności związane z wymogami technicznymi trasy wzrosły. Nie brakowało sztywnych, choć krótkich podjazdów, piaskowych łach, korzeni

Kolarze mieli do wyboru cztery trasy. Najmłodsi, często z opiekunami, jechali po trasie Hobby (9 km). Bardziej zaawansowani pokonywali dystans Fit (25 km). Twardziele jechali dłuższe pętle - Mega (44 km) i Giga (70 km).

Na Mega wystartowała podopieczna najlepszego polskiego trenera MTB Andrzeja Piątka, Paula Gorycka (4F e-vive Racing Team) . Pojechała i wygrała. Na Giga najlepsza okazała się natomiast Mistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym Ola Wasiuk (HP Sferis) .

Wśród mężczyzn triumfowali Tomasz Szala (Warszawski Klub Kolarski) na trasie Mega i Wojciech Halejak (HP-Sferis) na Giga.

Ci którzy nie zdecydowali się na start również mieli jak wypełnić czas. Dla najmłodszych czekały rowerki biegowe i wyścigi Mazovia Junior Puky Race oraz zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone przez Klub Grawitan - tam najmłodsi mogli skorzystać z mini sprzętu treningowego i placu zabaw. Dorośli mieli do odwiedzenia stoiska z akcesoriami sportowymi. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury wszyscy uczestnicy, osoby towarzyszące i kibice świetnie się bawili.

Obszerna galeria foto i szczegółowe wyniki na stronie www.mazoviamtb.pl

Więcej o: