Disney i PTTK zapraszają dzieci i rodziców do udziału w akcji z Mikim i Donaldem

21 marca 2012 w kanałach Disney Channel, Disney XD, w serwisie Disney.pl i tygodniku Kaczor Donald ruszyła wielka wiosenna akcja Disneya: Miki i Donald: Na rowerze dookoła świata, w której dzieci z całej Polski mogą pochwalić się relacjami z rodzinnych wycieczek rowerowych i powalczyć o wspaniałe nagrody. Akcji patronuje Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK).

Wraz z pierwszym dniem wiosny Disney rozpoczyna akcję rowerową, w której najpopularniejsi bohaterowie studia - Myszka Miki i Kaczor Donald namawiają do aktywnego wypoczynku. Kampania skierowana do młodych rowerzystów i ich rodziców zachęca do odbywania rowerowych eskapad i zdawania relacji na specjalnie stworzonej stronie internetowej. Uczestnicy mogą tam dzielić się wrażeniami, ładować zdjęcia, zaznaczyć trasę na interaktywnej mapie, opowiedzieć czego nauczyli się podczas wyprawy i wykazać się pomysłowością. Autor najciekawszego raportu z całej dziesięciotygodniowej akcji wyjedzie z rodziną na rowerowe wakacje do Austrii. Co dwa tygodnie uczestników czeka też nowe zadanie specjalne, które pomoże urozmaicić wycieczki. Wykonanie zadania to szansa na kolejne nagrody - w tym rowery i akcesoria firmy Merida.

Rejestrując się na stronie akcji, dzieci wybierają jedną z czterech drużyn, których kapitanami są Miki, Donald, Goofy i Minnie. Każdy kilometr trasy przejechanej przez uczestnika akcji zasila konto jego drużyny, a drużyny rywalizują o to, która pierwsza przejdzie wspólnie 40 tysięcy kilometrów, czyli okrąży świat dookoła.

Oprócz zgłoszonych na konkurs wycieczek, strona internetowa akcji ( www.disney.pl/miki/rowery ) zawiera także porady dla rowerzystów oraz propozycje ciekawych miejsc i szlaków rowerowych polecanych przez Polskie Towarzystwo Turtystyczno-Krajoznawcze, które rok 2012 ogłosiło Rokiem Turystyki Rowerowej.

Równocześnie z konkursem rowerowym Disney i PTTK rozpoczynają współpracę przy nowej odznace turystycznej dla wszystkich młodych miłośników wędrowania. Bezpłatną, limitowaną Turystyczną Odznakę Mikiego lub Turystyczną Odznakę Donalda można będzie odebrać w najbliższym Oddziale PTTK. Aby ją zdobyć, trzeba odbyć i udokumentować cztery wycieczki (piesze, rowerowe lub kajakowe) w specjalnej książeczce. Więcej szczegółów na www.mlodziez.pttk.pl

Patronami medialnymi akcji są: Tygodnik Kaczor Donald, Disney Channel, Disney XD oraz Polskanarowery.pl. Sponsorem akcji jest Primavera.

Więcej o: