W Mrozach niemal bez mrozów - maraton NorthTec MTB Mazovii

W ten weekend w Mrozach przy przepięknej słonecznej pogodzie rozegrał się drugi z serii trzech wyścigów Northec MTB Zimą. Ten etap był doskonałą okazją do poprawienia swoich wyników i uplasowania dogodnej pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu zimowego.

Nieomal wiosenna pogoda sprawiła, że na linii startu pojawiło się ponad czterystu zawodników. O godzinie dziesiątej gdy peleton ruszał, nad miasteczkiem maratonu święciło przepiękne słonce, które bystro zachęcało do jazdy. Na twarzach widać było, że pogoda jaka przywitała uczestników dodaje im energii do jazdy.

Trasa maratonu była bardzo zmienna i dość wymagająca. Startujący mieli przekrój nieomal wszystkich warunków terenu. Miejscami na trasie zalegała lekka warstwa rozjeżdżonego śniegu, w innych zaś momentach spotkać można było także lód. Słońce sprawiło, że na trasie nie zabrakło również odcinków błotnistych i dość grząskich. Dziś liczyła się nie tylko siła, ale również lub przede wszystkim dobra technika i umiejętność radzenia sobie w każdych warunkach.

Zima zdaje się powoli ustępować miejsca wiosennemu słońcu co dodatkowo podgrzewało żar rywalizacji. Na najdłuższym dystansie Mega najlepszy był Radosław Rękawek z grupy Kross Racing Team zaraz po nim na mecie pojawił się Adrian Jasiński z grupy BSA Pro Tour ze stratą do prowadzącego zaledwie 43 sekund. Jako trzeci uplasował się Artur Korc z grupy Centrum Rowerowe Olsztyn .

Wśród kobiet niepokonana jak dotąd w tegorocznym cyklu zimowym, okazała się Maja Busma z grupy MyBike.pl , która przyjechała jako pierwsza z przewagą nad rywalkami aż 7minut! Jako druga na mecie pojawiła się Anna Klimczuk z grupy K.S.A.T . a chwilę po niej Bogna Kordowicz - zawodniczka grupy Świat Rowerów Racing Team .

Na dystansie FIT najlepszym przejazdem wśród Panów popisał się Bartosz Grędziński , zaś w kategorii kobiet Dorota Czamara .

Nie bez echa przeszła także rywalizacja najmłodszych uczestników. W tej kategorii bez wątpienia najlepszymi zawodnikami II edycji zimowych zmagań okazali się Mateusz Pomaski i Oliwia Majewska .

Etap drugi zimowego cyklu już za nami. Czas szykować się na decydujące i rozstrzygające zmagania w Józefowie. Ostatni finałowy wyścig zimowego cyklu odbędzie się 18 marca.

Wyniki i galeria Foto z maratonu na stronie http://www.mazoviamtb.pl/

Katarzyna Krakowiak

Więcej o: