Macie już dość zimna i samotnej jazdy po śnieżnych szlakach?

Macie już dość zimna i samotnej jazdy po śnieżnych szlakach? Chcecie aby wreszcie coś zaczęło się dziać? Zapraszamy 19 lutego do Karczewa na pierwszy z serii trzech wyścigów cyklu Northec MTB zima.

Przepiękne tereny Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i Lasów Otwockich stają przed wami otworem i kuszą aby podjąć prawdziwe zimowe wyzwanie! Jak co roku na zwolenników maratonów zimowych przygotowane są 3 trasy, na różnych Logo Northtec MTB ZimąLogo Northtec MTB Zimą fot.Mazovia MTB dystansach. Bez trudu można wybrać najbardziej odpowiadający Wam wariant. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dystans Mega, jest najdłuższy i osiąga 34 kilometry. Dystans Fit to aż 17 kilometrów jazdy po śniegu, a trasa Hobby wynosi 7 kilometrów .

Zima w tym roku dodała od siebie coś specjalnego, wyścigowi towarzyszyć będzie spora ilość śniegu i mróz. Pamiętajmy więc o dobrym przygotowaniu się na trasę. Opony z grubym bieżnikiem pozwolą nam uniknąć zakopania się w śniegu na trasie. Aby zwiększyć przyczepność warto także zmniejszyć ciśnienie w kołach. Da nam to większą pewność w pokonywaniu śliskich odcinków po lasach.

Maraton zimowy to wyjątkowe wydarzenie. W tym roku obfitować będzie w wiele leśnych odcinków. Na sporej ilości zalega warstwa ubitego śniegu a miejscami lodu. Nie zabraknie również ciekawych wąskich leśnych ścieżek i dynamicznych odcinków po leśnych szutrowych drogach . Całość, to połączenie niemal każdych warunków w lesie zimą, jakie znacie, a więc nikt nie będzie się nudził!

Nie zapominajcie aby ciepło się ubrać i dobrze nasmarować policzki! Zapraszamy do Karczewa policzmy się z zimą! - Startujemy o 10.00!

Więcej informacji na www.mazoviamtb.pl

Więcej o: