Rowerowe filmy do obejrzenia w kinie Muranów w Warszawie

W Warszawskim kinie Muranów odbędą się pokazy dwóch ciekawych rowerowych filmów: "Fixation" oraz "Riding the long white cloud".

"Fixation" to film o rowerzystach i rowerach. Reżyser filmu - Alex Trudeau Viriato - dociera do niemal wszystkich grup miłośników jednośladów: profesjonalistów i amatorów, wielbicieli welodromów, bike polo, bmxów, kurierów, freestyleowców, "samotnych miejskich jeźdźców" oraz tych, którzy preferują jazdę w grupach. Wszyscy zgodnie "zafiksowani" podkreślają, że rower to wolność, prostota ("kiedy pedałujesz, rower staje się tobą" - mówi jeden z nich) i wyzwanie - zwłaszcza w mieście. Świetny, dynamiczny montaż i oszałamiające zdjęcia z Los Angeles i San Francisco. Fixation to film zarówno o pasjonatach rowerów jak i o poruszaniu się rowerem po miastach w USA.

29 listopada o godzinie 20:00 w warszawskim kinie Muranów, odbędzie się jedyny pokaz filmu w Warszawie i drugi w Polsce. Jest to więc wyjątkowa szansa, której po prostu nie można przegapić.

Z kolei 6 grudnia w kinie Muranów odbędzie się pokaz filmu "Riding the long white cloud" . Jest to obraz stworzony podczas 12 niesamowitych dni rowerowej podróży po Nowej Zelandii. Pasjonaci deskorolki, zawodowi deskorolkarze, same znane nazwiska: Kenny Anderson, Cairo Foster, Chris Haslam, Rick McCrank, Silas Baxter Neal, John Rattray i Keegan Sauder. A wszyscy na rowerach, w liczącej 500 kilometrów pedałowania podróży. Rewelacyjne pejzaże, mocne deskorolkowe triki - po prostu najlepsza odtrutka na zimową aurę!

Oba filmy wyświetlane będą w ramach cyklu Dyskusyjnego Klubu Filmowego Muranów. Dewizą Klubu jest pokazywanie "nieznanego kina uznanego" - od filmów docenionych na festiwalach, poprzez filmy niezauważone przez szerszą publiczność, niebanalną klasykę, czy dzieła nie dające się wpisać w żaden nurt. Wstęp na seanse DKF Muranów kosztuje jedynie 10 złotych.

Więcej informacji o filmach i DKF Muranów znajdziecie na internetowej stronie Kina Muranów .

Rafał Muszczynko

Więcej o: