Poland Bike: Stegny na dwóch kółkach

Poland Bike nie zwalnia tempa. W przerwie między maratonami odbyły się kolarskie zawody w formule XC. Na warszawskich Stegnach został rozegrany I Mokotowski Cross Rowerowy Poland Bike XC o Puchar Burmistrza Dzielnicy Mokotów. Na wytyczonej rundzie wokół Toru Łyżwiarskiego ?Stegny? przy przepięknej, słonecznej pogodzie ścigały się dzieci, młodzież i dorośli na rowerach górskich. Każdy wyścig był niezwykle emocjonujący i obfitował w pasjonujące finisze.

- To było bardzo dobre ściganie. Przyjechało dużo zawodników znanych z wyścigów w cyklu Poland Bike Marathon. Najważniejsza jednak była dobra zabawa - mówił organizator zawodów Grzegorz Wajs.

- Jesteśmy zachwyceni. Fantastyczna atmosfera, kapitalne wyścigi, kolorowe miasteczko, mnóstwo nagród i uśmiech na twarzach uczestników. Zapraszamy na Mokotowski Cross Rowerowy Poland Bike XC na Stegnach w przyszłym roku, a już w styczniu na rozgrywany tu tradycyjnie Triathlon Zimowy - powiedział podczas dekoracji Burmistrz Mokotowa Bogdan Olesiński.

Na dystansie głównym (16 km) do pokonania było 8 rund. Najszybszy okazał się Paweł Baranek (Mbike Team Marathon) , przed Markiem Długołęckim (Northec Armexim) i Jarosławem Roszkowskim (Świat Rowerów Racing Team) . W rywalizacji kobiet zwyciężyła Dominika Rembelska (AGR Welodrom) wyprzedzając Monikę Lembke z Sochaczewa i Bożenę Białek z Jasienicy .

- Świetna runda. Zróżnicowana i dość techniczna. Jestem miło zaskoczony, bo nie sądziłem, że w tym miejscu można wyznaczyć tak ciekawą trasę - ocenił na mecie zwycięzca Poland Bike XC Paweł Baranek, pochodzący z Mrągowa jeden z najlepszych kolarzy górskich w Polsce. - To była dobra promocja kolarstwa górskiego w Warszawie. Oby więcej takich imprez w stolicy.

Poland Bike XC na Stegnach miał charakter rowerowego pikniku rodzinnego. Swoje wyścigi miały też przedszkolaki. W Mini Crossie Poland Bike ścigały się dzieci w wieku 2-4 i 5-7 lat. Kolejne kolarskie emocje już w sobotę 1 października w Płocku , gdzie zostanie rozegrany przedostatni XII etap Poland Bike Marathon. Tydzień później, w sobotę 8 października w Warszawie na miłośników dwóch kółek czeka Super-Etap Poland Bike Marathon w Centrum Zdrowia Dziecka w warszawskim Wawrze, a dzień potem w niedzielę, 9 października - finałowy XIII etap tegorocznego cyklu Poland Bike Marathon w Legionowie.

Więcej na www.polandbike.pl .

Więcej o: