Jesień - zaczyna się sezon... na rowerowe zakupy

Choć tradycyjnie najwięcej rowerów sprzedaje się na wiosnę, to właśnie jesień jest najlepszym momentem by korzystnie kupić rower.

Napisać, że jesień uznawana jest przez wielu za koniec sezonu rowerowego, to banał. Tym niemniej warto mieć w pamięci, że właśnie jesień jest okresem, w którym serwisy rowerowe zaczynają przygotowywać się do zimowego snu, zmiany branży na handel deskami (nartami, snowboardem itp) lub odpłatne zimowanie rowerów tym, którzy nie chcą trzymać jednośladu na balkonie.

Co za tym idzie, obecnie trwa coroczna przedzimowa wyprzedaż rowerów, części i akcesoriów. Serwisy wyzbywają się wszystkiego co mają na stanie, by przed zimą uwolnić środki finansowe zamrożone w rowerach (które na wiosnę jako modele zeszłoroczne będą mniej warte) i sprzęcie oraz by zwolnić przestrzeń pod ewentualną inną działalność.

Teraz jest najlepszy moment by dokonać zakupu jednośladu, akcesoriów, albo by wymienić przerzutkę na "tą wymarzoną". Większość modeli rowerów można kupić obecnie nawet 20-30 procent taniej niż wynosi cena w jakiej pojazdy te oferowane były na wiosnę lub w jakiej figurują w katalogach. Tak duże upusty cenowe oznaczają, że w niektórych sytuacjach opłaca się obecnie nawet wziąć kredyt, by kupić dane rowery teraz, a nie na wiosnę.

Części i akcesoria, rzecz jasna, na wartości tracą mniej niż rowery (firmom mniej zależy by się ich pozbywać, bo zajmują mniej miejsca i zamrażają mniejsze środki). Ale i tutaj jest szansa na ustrzelenie okazji - zwłaszcza jeżeli planujemy zakup części dużej i kosztownej jak na przykład amortyzowany widelec. Producenci doskonale wiedzą, czy w przyszłym roku dany towar zmieni swój wygląd lub właściwości, więc wiedzą też co muszą sprzedać teraz, a co może spokojnie poleżeć na półce do wiosny.

Jesień to dobry moment na zakupy nie tylko z powodu tego, co można kupić taniej. Pamiętajmy, że w zimę wiele części jest trudniejszych do zdobycia. Jeżeli więc widzimy potrzebę zmiany jakiejś części w zimę, warto rozważyć jej zakup już teraz. Oszczędzi to nam  atrakcji takich jak brnięcie przez śniegi od serwisu do serwisu w poszukiwaniu komponentu, który teraz można kupić od ręki.

Rafał Muszczynko

Więcej o: