Ratowice Dirt Jam - Ratowice k.Wrocława

W ubiegłą sobotę (17.09.2011) w Ratowicach pod Wrocławiem odbył się jam Dirt Jump MTB organizowany przez Klub Sportów Ekstremalnych Jelcz.

W klubie zrzeszeni są zawodnicy związani z firmą KROSS, między innymi Marcin Rot, Maciek Małas i Mateusz Latacz. W słoneczny dzień zjechało się kilkanaście osob ze Strzegomia, Opola, Wrocławia, Skarżyska oraz kilku innych miast. Imprezę oglądać przyszło naprawdę sporo osób, a całość przebiegała w bardzo chillowej atmosferze, dj puszczał muzykę, był grill, kiełbaski i browar - oczywiscie tylko dla widzów.

Po rozegraniu kwalifikacji, do finałów przeszło 7 zawodników. W finałach posypały się naprawdę dobre sztuczki: flipy, truckdrivery, 360 tailwhipy, a nawet flipwhip. Wszyscy finaliści zostali nagrodzeni sporą ilością nagród rzeczowych oraz każdy dostał po 5 dyszek na zabawę na wieczornym afterparty zorganizowanym w pobliskiej szkole.

Najniższy stopień podium wywalczył Filip "Zoku" Soczyński , a kolejne dwa nasi zawodnicy: Adam Glosowic i Marcin Rot . Później została rozegrana konkurencja best trick którą wygrał Denis Stelmach z Jelcza robiąc 360 double tailwhip, chociaż na uwagę zasłużył również Kamil Erbel ze Skarżyska ze swoimi frontflipami. Po dekoracji cała impreza płynnie przeszła w afterparty, a co tam się działo to już inna opowieść ;]

Następne informacje ze świata Kross Dirt Jump już wkrótce!

Więcej o: