Poland Bike w Łochowie

Słońce, strumyki, widoki nad Bugiem niczym z baśni. To był iście królewski etap Poland Bike Marathon.

Było wszystko. Techniczne singiel tracki, zjazdy i podjazdy, szuter, korzenie, łąki i lasy Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Malownicza i niezwykle urokliwa trasa, jedna z najpiękniejszych na Mazowszu. XI etap Poland Bike Marathon w Łochowie musiał zadowolić wszystkich miłośników jazdy na rowerach górskich. Łochów znalazł się na mapie Poland Bike trzeci raz z rzędu. Miasteczko ze startem i metą wyścigów znalazło się tradycyjnie na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Sadzewiczowej. Razem z 350 sympatykami dwóch kółek na trasę wyruszył m.in. świetny przed laty szosowiec Przemysław Mikołajczyk, dwukrotny mistrz Polski w jeździe parami (z Dariuszem Baranowskim i organizatorem Poland Bike Marathon Grzegorzem Wajsem).

Na najdłuższym dystansie MAX (57 km) zwyciężył Radosław Rękawek (Kross Racing Team) , przed Sebastianem Gołaszewskim (Kliwer Bike Team) i Jarosławem Roszkowskim (Świat Rowerów Racing Team) . Wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Sikora z Łomianek , wyprzedzając Maję Busmę (BSA Pro Tour) i Ewę Dudę (Świat Rowerów Racing Team) .

Na trasie MINI (28 km) bezkonkurencyjny okazał się Michał Dobrzyński (Legion Serwis) . Za nim uplasowali się Damian Kawecki (Eclipse BikeTires) i Piotr Krakowiak (Mazovia) . W rywalizacji kobiet triumfowała Agnieszka Kostka , przed Izabelą Macutkiewicz (obie z BSA Pro Tour) i Katarzyną Kołek z Brwinowa .

Na trasie FAN (6 km) tradycyjnie rywalizowali uczniowie i uczennice szkół podstawowych w otwartych mistrzostwach Łochowa w kolarstwie górskim. Mistrzami Łochowa zostali: Aleksandra Lach (UKK BDC Huragan Wołomin) , Karolina Chojecka i Piotr Frąckiewicz (oboje z RKS Family Active) i Szymon Bregier (Akademia Ruchu Płock) . Klasyfikację drużynową wygrał Świat Rowerów Racing Team , przed Kliwer Bike Team i Intra Max Medicum , natomiast w rywalizacji rodzinnej zwyciężyli Państwo Żołek , przed rodzinami Kado i Białek .

Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-7 lat. Potem dekoracja na scenie z udziałem Burmistrza Łochowa Mariana Dzięcioła, mnóstwo nagród i losowanie atrakcyjnych upominków wśród wszystkich uczestników imprezy.

Kolejne kolarskie emocje już w niedzielę 25 września na warszawskim Mokotowie , gdzie na trasie wokół Toru Łyżwiarskiego na Stegnach odbędą się zawody Poland Bike XC. Następny, przedostatni już XII etap Poland Bike Marathon zostanie rozegrany w sobotę, 1 października w Płocku . Tydzień później, w sobotę 8 października na warszawskim Wawrze na miłośników dwóch kółek czeka Super-Etap Poland Bike Marathon w Centrum Zdrowia Dziecka, a dzień potem w niedzielę, 9 października - finałowy XIII etap Poland Bike Marathon w Legionowie . Tegoroczna jesień z Poland Bike zapowiada się pasjonująco. Kolarstwo jest naszą pasją! Startuj z nami!

Więcej na www.polandbike.pl

Więcej o: