Rowerowe szaleństwo w Nowym Dworze Mazowieckim

Już w najbliższą niedzielę, 11 września, odbędzie się w Nowym Dworze Mazowieckim 12. runda Mazovia MTB Marathon. Około tysiąca zawodników z całej Polski stawi się na starcie tej edycji cyklu.

Nowy Dwór Mazowiecki jest położony w dorzeczu Wisły i Narwi, dzięki czemu panuje tam wyjątkowy klimat. Zawody w Nowym Dworze Mazowieckim udowodnią, że ciekawe i zróżnicowane trasy maratonów można znaleźć również na terenach należących do Niziny Mazowieckiej. Bujne lasy, obfitujące w starodrzew, pełne wąskich, wyboistych ścieżek z wieloma zakrętami zapewnią niezapomniane emocje oraz dużą dawkę adrenaliny wszystkim uczestnikom maratonu. Zarówno tym małym, jak i dużym. Logo Mazovia MTBLogo Mazovia MTB fot. Mazovia MTB

Trasy

Każdy z zawodników może wybrać trasę, na której będzie rywalizował w maratonie. Dla najmłodszych kolarzy oraz ich rodziców organizatorzy przygotowali dystans Hobby (7 km) . Sklasyfikowany w sześciostopniowej skali jako czwórka, nie sprawi problemów starszym dzieciom, jednak pociechy na czterokołowych rowerach będą potrzebowały w niektórych miejscach pomocy opiekunów. Większość tego dystansu biegnie przez piękne dukty Lasu Dębinki.

Poziom trudności dystansu Fit (25 km) został oceniony na trójkę. Jego cechami charakterystycznymi są zmienność podłoża oraz duża ilość zakrętów. Kolarze startujący na tym dystansie będą musieli wykazać się umiejętnością jazdy w dużych grupach, ponieważ jest to najpopularniejsza trasa maratonu.

Zawodnicy startujący na dystansie Mega (45 km) będą mieli do pokonania piaszczyste wydmy oraz wiele sekcji korzennych single-tracków. Spore szybkości na ścieżkach i duktach Lasów Chotomowskich sprawią, że trasa będzie wymagała olbrzymiej koncentracji. Poziom trudności trasy został oceniony na 2.

Ostatni, najdłuższy i najtrudniejszy dystans Giga (70 km) , to prawdziwa próba charakteru dla doświadczonych kolarzy. Łączy w sobie wszystkie cechy krótszych tras - zmienne podłoże, techniczne single-tracki, dużą ilość zakrętów oraz szybkie leśne ścieżki. To dystans sprawdzający wytrzymałość i wolę walki zawodników.

W trakcie zawodów oraz bezpośrednio po ich zakończeniu uczestnicy będą mogli skorzystać z bufetów, myjek rowerowych oraz pełnego zaplecza sanitarnego. Rodzice z dziećmi spędzą również wiele miłych chwil w wesołym miasteczku, zlokalizowanym nieopodal mety zawodów.

Więcej informacji nt. zawodów znajdą Państwo na stronie Mazovia MTB Marathon .

Więcej o: