Poland Bike w Gostyninie

Wąwozy, piasek, szuter, korzenie, singiel tracki, podjazdy i zjazdy. Dodatkowo pełna uroku sceneria jezior, łąk, lasów, pól kukurydzy i młynów. VIII etap Poland Bike Marathon w Gostyninie zawierał wszystko, co powinna mieć trasa MTB.

Do Gostynina, debiutującego na mapie Poland Bike, zawitało blisko 400 miłośników jazdy na rowerach górskich. To był jednocześnie drugi etap zaliczany do cyklu "Czterech Pór Roku", tym razem pod hasłem "Lato". Kolorowe miasteczko ze startem i metą wyścigów oraz licznymi atrakcjami dla najmłodszych znajdowało się nad Jeziorem Bratoszewo w centrum Gostynina. Do zabytkowego miasta określanego mianem "Zielonych Płuc Mazowsza" przyjechali również znani sportowcy. Razem z sympatykami dwóch kółek na malowniczą trasę wyruszyli m.in. aktualny wicemistrz Europy w żeglarskiej, olimpijskiej klasie Laser Jonasz Stelmaszyk, inny świetny żeglarz, olimpijczyk z Pekinu Patryk Piasecki oraz dwukrotny mistrz Polski w maratonie MTB Michał Bogdziewicz.

Na najdłuższym dystansie MAX (45 km) zwyciężył Radosław Rękawek z Garwolina (Kross Racing Team) , który finiszował przed obchodzącym właśnie 25 urodziny Patrykiem Piaseckim (Renault Eco2 Team) i Danielem Peplą (Kliwer Bike Team) . Wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Sikora z Łomianek , wyprzedzając Agnieszkę Bacińską (House of Denim) i Annę Klimczuk (Intra Max Medium) .

- Niezwykle cieszą się mnie opinie uczestników, że była to jedna z najpiękniejszych tras na Mazowszu. Dziękuję dyrektorowi Poland Bike Marathon Grzegorzowi Wajsowi za świetną organizację i zapraszam na przepiękną, gościnną gostynińską ziemię za rok - mówił burmistrz Gostynina Włodzimierz Śniecikowski. - To była znakomita, rodzinna impreza na dwóch kółkach .

Na trasie MINI (28 km) wygrał Krzysztof Gzowski (Retro Bike Team) . Za nim uplasowali się Karol Rumisicki (BGŻ WKK Team) i Kamil Zawistowski (UKK BDC Huragan Wołomin) . W rywalizacji kobiet triumfowała Martyna Zalewska (UKK BDC Huragan Wołomin) . Druga była Agnieszka Kostka (BSA Pro Tour) , a trzecia Teresa Żołek (PWPW Racing Team) .

Na trasie FAN (6 km) tradycyjnie rywalizowali uczniowie i uczennice szkół podstawowych w otwartych mistrzostwach Gostynina w kolarstwie górskim. Mistrzami Gostynina zostali: Julia Stachoń (Radomska Grupa Kolarska Integra) , Klaudia Czabok z Warszawy , Szymon Bregier (Akademia Ruchu Płock) i Marcin Czaplicki (UKK BDC Huragan Wołomin) .

Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-7 lat. Potem dekoracja na scenie z udziałem Burmistrza Miasta Gostynina Włodzimierza Śniecikowskiego, mnóstwo nagród i losowanie atrakcyjnych upominków wśród wszystkich uczestników imprezy.

A kolejne kolarskie emocje już w weekend 20-21 sierpnia w Urlach koło Jadowa. Tam odbędą się IV Drużynowe Mistrzostwa Polski Amatorów MTB oraz IX etap Poland Bike Marathon. Kolarstwo jest naszą pasją! Startuj z nami!

Więcej na polandbike.pl .

POLAND BIKE W GOSTYNINIE

Wąwozy, piasek, szuter, korzenie, singiel tracki, podjazdy i zjazdy. Dodatkowo pełna uroku sceneria jezior, łąk, lasów, pól kukurydzy i młynów. VIII etap Poland Bike Marathon w Gostyninie zawierał wszystko, co powinna mieć trasa MTB. Do Gostynina, debiutującego na mapie Poland Bike, zawitało blisko 400 miłośników jazdy na rowerach górskich. To był jednocześnie drugi etap zaliczany do cyklu "Czterech Pór Roku", tym razem pod hasłem "Lato". Kolorowe miasteczko ze startem i metą wyścigów oraz licznymi atrakcjami dla najmłodszych znajdowało się nad Jeziorem Bratoszewo w centrum Gostynina. Do zabytkowego miasta określanego mianem "Zielonych Płuc Mazowsza" przyjechali również znani sportowcy. Razem z sympatykami dwóch kółek na malowniczą trasę wyruszyli m.in. aktualny wicemistrz Europy w żeglarskiej, olimpijskiej klasie Laser Jonasz Stelmaszyk, inny świetny żeglarz, olimpijczyk z Pekinu Patryk Piasecki oraz dwukrotny mistrz Polski w maratonie MTB Michał Bogdziewicz.

Na najdłuższym dystansie MAX (45 km) zwyciężył Radosław Rękawek z Garwolina (Kross Racing Team), który finiszował przed obchodzącym właśnie 25 urodziny Patrykiem Piaseckim (Renault ECO2 Team) i Danielem Peplą (Kliwer Bike Team). Wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Sikora z Łomianek, wyprzedzając Agnieszkę Bacińską (House of Denim) i Annę Klimczuk (Intra Max Medium).

- Niezwykle cieszą się mnie opinie uczestników, że była to jedna z najpiękniejszych tras na Mazowszu. Dziękuję dyrektorowi Poland Bike Marathon Grzegorzowi Wajsowi za świetną organizację i zapraszam na przepiękną, gościnną gostynińską ziemię za rok - mówił burmistrz Gostynina Włodzimierz Śniecikowski. - To była znakomita, rodzinna impreza na dwóch kółkach.

Na trasie MINI (28 km) wygrał Krzysztof Gzowski (Retro Bike Team). Za nim uplasowali się Karol Rumisicki (BGŻ WKK Team) i Kamil Zawistowski (UKK BDC Huragan Wołomin). W rywalizacji kobiet triumfowała Martyna Zalewska (UKK BDC Huragan Wołomin). Druga była Agnieszka Kostka (BSA Pro Tour), a trzecia Teresa Żołek (PWPW Racing Team).

Na trasie FAN (6 km) tradycyjnie rywalizowali uczniowie i uczennice szkół podstawowych w otwartych mistrzostwach Gostynina w kolarstwie górskim. Mistrzami Gostynina zostali: Julia Stachoń (Radomska Grupa Kolarska Integra), Klaudia Czabok z Warszawy, Szymon Bregier (Akademia Ruchu Płock) i Marcin Czaplicki (UKK BDC Huragan Wołomin). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-7 lat. Potem dekoracja na scenie z udziałem Burmistrza Miasta Gostynina Włodzimierza Śniecikowskiego, mnóstwo nagród i losowanie atrakcyjnych upominków wśród wszystkich uczestników imprezy. A kolejne kolarskie emocje już w weekend 20-21 sierpnia w Urlach koło Jadowa. Tam odbędą się IV Drużynowe Mistrzostwa Polski Amatorów MTB oraz IX etap Poland Bike Marathon. Kolarstwo jest naszą pasją! Startuj z nami!

www.polandbike.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA