Ciclovia AmberOne - Piknik Mobilności Aktywnej

Ciclovia AmberOne to pierwsza i prawdopodobnie ostatnia okazja wypróbowania rowerem autostrady A1. I to jeszcze zanim zrobią to samochody.

Jest to okazja, aby z dziećmi oraz z przyjaciółmi potrenować nordic walking, pojeździć na rolkach lub rowerze, zagrać w klasy, poskakać w gumę, poćwiczyć z hula hop, spróbować gry w rowerowe polo, potańczyć czy też uczestniczyć w zajęciach zumby.

Ramowy program Pikniku - 25 września 2011r. :

10:30 - Obowiązkowa rejestracja uczestników (Uwaga: Wjazd na teren budowy autostrady A1 do godziny 14:00 . Na wjeździe będą sprawdzane karty rejestracyjne)

11:00 - Uroczyste otwarcie Ciclovia AmberOne

11:15 - Start i przejazd pierwszych uczestników w kierunku MOP Malankowo

11:30 - Otwarcie Miasteczka Promocji Regionów i Dobrych Praktyk CSR

16:45 - Uroczyste zakończenie pikniku

Zasadniczym punktem programu jest przejazd (dojazd i powrót) autostradą A1 do Miejsca Obsługi Podróżnych Malankowo, gdzie powstanie Miasteczko Piknikowe.

Na trasie przejazdu na uczestników czekają pierwsze atrakcje zwane Punktami Pozytywnego Zaskoczenia (PPZ). Organizatorzy przygotowali kilka PPZ'etów, m.in. chętni mogą przejechać najdłuższym mostem w Polsce lub zatrzymać się na specjalnie wyznaczonych punktach widokowych.

Główną atrakcją będzie wspomniane Miasteczko Promocji Regionalnych i Dobrych Praktyk CSR. Zostanie ono zbudowane z myślą o gminach, powiatach i miastach zlokalizowanych w obszarze oddziaływania autostrady A1 w celu prezentacji atrakcji turystycznych, promocji dziedzictwa kulturowego, walorów przyrodniczych, czy też sprzedaży specjałów kuchni regionalnej.

W planie imprezy przewidziano także konkursy plastyczne i zabawy ruchowe dla dzieci, rowerowy tor przeszkód, pokazy ratownictwa drogowego i wodnego oraz pokazy tańca i wiele innych atrakcji.

Do dyspozycji uczestników Ciclovia AmberOne zostanie oddany 25-cio kilometrowy fragment nowo wybudowanego odcinka Autostrady A1 z Nowych Marzów do Torunia.

Więcej informacji na www.ciclovia.pl

Więcej o: