Elbląg: Wycieczka szlakiem R-64 (27 marca 2011)

Zapraszamy na rowerową wycieczkę szlakiem R-64.

Organizator: Szymon Marecki

Termin i miejsce startu: Elbląg, plac Jagiellończyka, godzina 8:00, 27 marca 2011 roku.

Informacje dodatkowe: Wycieczka rowerowa z Elbląga do Braniewa. Wstęp wolny. Zapraszamy tylko osoby pełnoletnie .

Podczas naszej jazdy skupimy się na odcinku z Elbląga do Braniewa, gdzie szlak się obecnie kończy. Jest to trudniejsza cześć szlaku, gdyż przyjdzie nam pedałować pod górę i ostro zjeżdżać w dół. W czasie jazdy sprawdzimy jakość oznakowania i przejezdność szlaku w terenie. Podpatrzymy budzącą się do wiosennego życia przyrodę Wysoczyzny Elbląskiej i oddamy rekreacji na świeżym powietrzu. Zerkniemy także na zabytki kultury materialnej znajdujące się na trasie wycieczki.

Trasa: ELBLĄG-Łęcze-Suchacz-Pęklewo-Kadyny-Tolkmicko-Chojnowo-Krzyżewo-Nowiny-Frombork-Różaniec-Nowa Pasłęka-BRANIEWO-Frombork-Pogrodzie-Milejewo-ELBLĄG

Uczestnicy: WYŁĄCZNIE osoby pełnoletnie, każdy jedzie na własną odpowiedzialność. Udział w imprezie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszam płeć piękną. Długość trasy to około 100 km. Tempo jazdy będzie spokojne, dostosowane do naszych możliwości i warunków terenowych. W planie wycieczki uwzględniam także ognisko w jakimś urokliwym miejscu Wysoczyzny Elbląskiej.

Trasa wycieczki wiedzie po lokalnych drogach asfaltowych i terenowych. Miejscami może na nich zalegać błoto, a nawet resztki śniegu. W związku z tym zalecam jazdę na rowerach MTB, trekingowych lub przełajowych wyposażonych w dobre opony terenowe.

Przewidywane są krótkie przerwy w czasie jazdy na jedzenie, zrobienie zdjęć itp. Długa przerwa będzie podczas ogniska. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, pompkę, klucze. Każdy z uczestników powinien wcześniej zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Szczególnie zalecam założenie kasku na głowę. Proszę także pamiętać o oświetleniu do swojego roweru oraz ciepłej odzieży.

Więcej informacji TUTAJ .

Zobacz też:

KALENDARZ IMPREZ

MAPĘ IMPREZ

Więcej o: