Wycieczka rowerowa JAdę, NIE TANKUJĘ pt 'Dzień Dziecka na rowerze' (6 czerwca)

Stowarzyszenie Centrum Turystyki Aktywnej 'KOŁODROM' zaprasza rowerzystów na wycieczkę rowerową JAdę, NIE TANKUJĘ pt. 'Dzień Dziecka na rowerze'.

ORGANIZATOR: Stowarzyszenie Centrum Turystyki Aktywnej 'KOŁODROM' , Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie

TERMIN I LOKALIZACJA: 6 czerwca, Olsztyn, warmińsko-mazurskie

START: 10:00 plac przed olsztyńskim ratuszem

TRASA: Olsztyński Ratusz-Las Miejski-gospodarstwo agroturycztyczne Janusza Kojrysa w Redykajnach.

Wyprawę rowerową polecamy rodzicom z dziećmi, grupom rowerowym (szkolnym, świetlicom środowiskowym, oratorium, itp.) oraz rowerzystom pragnącym miło i aktywnie spędzić wolny czas, oddychając na świeżym powietrzem. Zapraszamy również osoby, które samotnie nie mają odwagi wybrać się na wycieczkę rowerową. Rajd mają charakter familijny i rekreacyjny. Udział w rajdzie jest bezpłatny

ORGANIZATOR ZAPEWNIA: Dzięki uprzejmości Miejskiego Zespołu Profilaktyki i uzależnień uczestnicy otrzymają odblaskowe opaski

Co do zabezpieczenia technicznego to mamy podstawowe  klucze, zapasowe dętki i łatki. Tempo jazdy dobieramy do najsłabszego uczestnika, jedynie poważniejsza awaria roweru może spowodować, że uczestnik będzie musiał sie odłączyć w znanym dla niego miejscu. Z tego powodu osoby niepełnoletnie mogę uczestniczyć tylko pod opieka rodziców lub prawnych opiekunów.

UCZESTNICTWO: Warunkiem uczestnictwa jest sprawny rower i dobry humor (szeroki uśmiech) oraz wypełnienie przed rajdem karty uczestnictwa.

Uczestnicy rajdu, którzy czytelnie wypełniają i podpiszą kartę uczestnictwa (w przypadku osób niepełnoletnich podpisują za nich rodzice) są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć tylko pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów. Trasa rajdu ścieżkami rowerowymi i Lasem Miejskim do gospodarstwa agroturystycznego Janusz Kojrysa w Redykajnach. Tempo jazdy spacerowe dla każdego rowerzysty.

Jadą z nami ratownik medyczny, instruktor rekreacji ruchowej oraz pomoc technicznaW programie: ognisko z pieczeniem kiełbasek, zwiedzanie gospodarstwa Janusza Kojrysa, przejażdżka konno, pokaz modeli samolotów zdalnie sterowanych przygotowany przez olsztyńskich modelarzy, konkursy z nagrodami i zabawy oraz pieczenie kiełbasek na ognisku dla uczestników rajdu.

WIĘCEJ INFORMACJI: kolodrom@op.pl

Więcej o: