105 Ratuszowy Rajd Rowerowy do Kudyp w ramach Olsztyn. Aktywnie! (23 maja)

Stowarzyszenie Centrum Turystyki Aktywnej 'KOŁODROM' zaprasza rowerzystów na 105 Ratuszowy Rajd Rowerowy do Kudyp w ramach Olsztyn. Aktywnie!

ORGANIZATOR : Stowarzyszenie Centrum Turystyki Aktywnej 'KOŁODROM' i Urząd Miasta Olsztyn

TERMIN, LOKALIZACJA : 23 maja, Olsztyn, warmińsko-mazurskie

START : o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza lub o godz. 10:30 obok zjazdu ze ścieżki rowerowej przy ul. Sielskiej nad Zatoką Miłą TRASA : Ratusz - Łupstych - Kudypy - Naterki - Gronity - Olsztyn Trasa rowerowa łatwa i przyjemna o długości ok. 20 km. Tempo jazdy rekreacyjne. Zakończenie rajdu ok. godz. 15:00. Tradycyjnie dla uczestników rajdu zaplanowano atrakcje i niespodzianki.

Rajd poprowadzi Tomasz Sowiński a ciekawostki będzie opowiadała Magdalena Malinowska, licencjonowany przewodnik PTTK. Jak mówi przewodnik PTTK, Jez. Ukiel - największy zbiornik wodny w Olsztynie i arboretum w Kudypach to nie jedyne atrakcje na szlaku. Warto zobaczyć drewniany krzyż z dzwonnicą z ok. 1820 r. w Dajtkach oraz pole golfowe i skansen maszyn rolniczych w Naterkach. W Gronitach znajduję się kilka przedwojennych kapliczek i krzyży. Według legendy sosna, na której obecnie umocowany jest krzyż, była świadkiem morderstwa dokonanego przez matkę na jej własnym dziecku.

Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Przyjeżdżamy sprawnym rowerem i zabieramy ze sobą prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych. Obowiązkowo zabieramy dobry humor i szeroki uśmiech. Udział bezpłatny. Uczestnicy rajdu są ubezpieczeni.

Uczestnicy rajdu będą mogli otrzymać: okolicznościowe znaczki, opaskę odblaskową, koszulki Olsztyn. Aktywnie!, kamizelkę odblaskową z napisem Bezpieczny Olsztyn lub ENERGA. WIĘCEJ INFORMACJI :

Regulamin Ratuszowych Rajdów Rowerowych

oraz

Olsztyn. Aktywnie!

Więcej o: