4 Masa na Autyzm (22 maja)

Pojedź na Masę! Pomóż osobom z autyzmem. Czwarty Społeczny Rajd Rowerowy na Rzecz Osób z Autyzmem ?Masa na Autyzm? w Warszawie

Rajd organizowany jest przez Fundację SYNAPSIS oraz zespół Warszawskiej Masy Krytycznej dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy. Partnerem Strategicznym przedsięwzięcia jest Fundacja Orange . Rajd wspiera także Fundacja BGŻ . Tegorocznej Masie na Autyzm patronuje Prezydent m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz .

W trzech poprzednich edycjach Masy na Autyzm wzięło udział blisko 4 000 osób. Dzięki uczestnikom udało nam się zgromadzić środki, które przeznaczyliśmy na terapię naszych podopiecznych oraz na rozbudowę Pracowni Rzeczy Różnych SYNAPSIS w Wilczej Górze - pierwszego w Polsce przedsiębiorstwa społecznego, zatrudniającego osoby z autyzmem.

ORGANIZATOR : Fundacja SYNAPSIS i Warszawska Masa Krytyczna

TERMIN, LOKALIZACJA : 22 maja, Warszawa, mazowieckie

START : Pole Mokotowskie, godz. 14.00

TRASA : 12-kilometrowa trasa będzie przebiegać m.in. przez Pole Mokotowskie, Marszałkowską, Pl. Piłsudskiego, Pl. Teatralny, Pl. Bankowy, Solidarności, Al. Jana Pawła II, Al. Niepodległości

PROGRAM : 11.00 - 13.30 - Rejestracja uczestników (wcześniej na www.masanaautyzm.pl ) 11.30 - 13.30 - Koncert zespołów The Electric Lemons oraz Wilson Square 14.00 - 15.30 - Przejazd zaplanowaną trasą 16.00 - 16.30 - Podziękowania i uroczyste zakończenie

Udział w rajdzie jest bezpłatny

ZGŁOSZENIA : Na stronie masanaautyzm.pl bądź bezpośrednio w dniu rajdu, na Polu Mokotowskim w godz. 11.00 - 13.30.

REGULAMIN

DODATKOWE INFORMACJE : W miejscu imprezy przewidziane są także zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Gościem specjalnym przedsięwzięcia będzie Natasza Caban - polska żeglarka, która samotnie opłynęła Ziemię. Imprezę poprowadzi Klaudia Carlos. Uczestników rajdu rozgrzewać będą także zespoły Electric Lemons oraz Wilson Square - Z inicjatywą Fundacji SYNAPSIS w pełni się utożsamiamy i chcemy aktywnie pomagać. Wierzymy, że możemy to robić także poprzez naszą muzykę, niosąc pozytywną energię, emanującą z naszych utworów - Bartek Rzeczycki, Wilson Square. Początek koncertu godz.11.30.

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, które powoduje trudności w postrzeganiu świata, uczeniu się, porozumiewaniu i kontaktach społecznych. ONZ uznał autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata - obok raka, cukrzycy czy AIDS (więcej na: www.un.org ).

Nie leczony może być przyczyną ciężkiej niepełnosprawności. Z relacji osób z autyzmem wynika, że są świadome swojego stanu i chcą go zmienić. Chcą włączać się w życie społeczne. Taką szansę daje im pomoc specjalistów, indywidualnie sprofilowana terapia, a w przypadku dorosłych - praca.

Więcej o: