Trzeci weekend z rzędu z Mazovia MTB Marathon (9 maja)

Mazovia MTB zaprasza na trzeci w tym sezonie maraton rowerowy. Ta otwocka edycja może poszczycić się wypracowaną przez lata tradycją, w ubiegłym roku na tym maratonie padł rekord frekwencji, wystartowało wówczas ponad 1 400 osób.

ORGANIZATOR :

MAZOVIA MTB MARATHON

TERMIN, LOKALIZACJA : 9 maja, Otwock, mazowieckie

START : stadion Startu w Otwocku przy ulicy Sportowej 1 o godzinie 11.00

TRASA : dystanse Giga 76 km, Mega 42 km, Fit 22 km, Hobby 6 km Przyjemna trasa Hobby, trasa Fit poprowadzona niebieskim szlakiem nad rozlewiskiem bagien, wymagające trasy Mega i Giga z zaskakującymi przewyższeniami.

Mazovia zaczynała   od dystansów dla maratończyków, potem przyszła pora na dystans Hobby, dla mniej zaawansowanych rowerzystów i dzieci, a w tym roku dochodzi kolejna nowość - dystans Fit. Tym razem kierowany przede wszystkim do pań, które z roku na rok coraz liczniej pojawiają się na startach tego cyklu.

Autorem trasy jest Cezary Zamana, który twierdzi że nie będzie ona odbiegała pod względem atrakcyjności od dotychczasowych tras na dwóch pierwszych edycjach Mazovii. Na trasie spotkamy kilka twardych odcinków szutrowych, dróg piaskowych niekoniecznie piaszczystych. Większość trasy wiedzie po ścieżkach leśnych.

BIURO ZAWODÓW : czynne w sobotę 8 maja w godzinach 12.00-16.00 na stadionie Startu w Otwocku oraz w niedzielę 9 maja przed maratonem w godz. 8.00-10.30.

Tradycyjnie dla uczestników bufety na trasie, bufet regeneracyjny na mecie, wielka tombola nagród dla wszystkich uczestników.

Na miasteczku sportowym dla dzieci dmuchańce, trampoliny oraz konkursy.

PROGRAM ZAWODÓW : sobota (8.05) godz. 12.00 - 16.00 zapisy w Biurze Zawodów,

niedziela (9.05) godz. 8.00 - 10.30 zapisy w Biurze Zawodów, godz. 10.30 - ustawianie zawodników w sektorach startowych, godz. 11.00 - start maratonu, dystanse Fit, Mega i Giga, godz. 11.05 - start dystansu Hobby, godz. 13.00 - dekoracja dystansu Hobby, godz. 13.45 - dekoracja dystansu Fit, godz. 14.00 - dekoracja dystansu Mega, godz. 14.30 - dekoracja dystansu Giga.

WIĘCEJ INFORMACJI

Więcej o: