Legia MTB Maraton 2010 w Laskach (9 maja)

Legia MTB Maraton zaprasza do podwarszawskich Lasek na maraton MTB.

ORGANIZATOR : Legia MTB Maraton 2010

TERMIN, LOKALIZACJA : 9 maja, Laski, mazowieckie

START : godz. 11.00 Laski

TRASA : Opis trasy Miejscem zmagań będzie trasa poprowadzona po Kampinoskim Parku Narodowym. Wszystkim rowerzystom z Warszawy i okolic szlaków rowerowych i turystycznych Kampinoskiego Parku Narodowego nie trzeba przedstawiać, zaś rowerzystom którzy będą na tym terenie pierwszy raz można powiedzieć, iż trasy w KPN uchodzą za najbardziej atrakcyjne na Mazowszu zarówno od strony sportowej, jak też przyrodniczej i spotykanych co chwila miejsc historycznych.

Nasza trasa została specjalnie dobrana na wczesną wiosnę. Jest poprowadzona drogami i szlakami turystycznymi, które będą wymagać od uczestników w miarę dobrego przygotowania kondycyjnego i umiejętności technicznych. Dotyczy to głównie dystansu Maraton. Tak więc nasz start w Laskach może być doskonałym sprawdzianem i odpowiedzią ''w którym miejscu jesteśmy z naszą kondycją i techniką jazdy'' na początku sezonu rowerowego 2010. Trasa zawiera nieomalże wszystko to co najbardziej lubią rowerowi maratończycy. Tak więc będzie szereg fragmentów bardzo szybkich po szerokich drogach, jak również po wąskich ścieżkach (single trackach) w bliskiej odległości od drzew. Będzie dużo krótkich stromych podjazdów i ''technicznych'' zjazdów. Liczne zakręty, częste ''wystające korzenie'', leżące w poprzek drogi gałęzie. Podłoże będzie różnorodne. Dużo twardych leśnych dróg, będzie też w wielu miejscach sporo piachu. W drugiej części będą miejsca podmokłe, kałuże oraz przejazdy przez wodę. W końcówce po prawej stronie drogi spotkamy ciągnący się kilkaset metrów głęboki rów wzdłuż drogi.

Trasa Maratonu jest możliwa do pokonania na rowerze innym niż górski, chociaż zalecany jest rower z przełożeniami i w miarę możliwości z szerszymi oponami. Opony z grubiej zarysowanym bieżnikiem będą lepiej sprawowały się na fragmentach podmokłych i piaszczystych.

Trasa będzie liczyła odpowiednio: - dystans Maraton około 52 km, - dystans Hobby oraz Ligi szkolnej około 16 km.

Dwa bufety (ciasta, batony, napoje itp.) na trasie na 22 km i na 36 km oraz dla obu dystansów na mecie. Przy bufecie będzie możliwość skorzystania z pomocy technicznej przy rowerze.

(kliknij na mapę aby powiększyć)

PROGRAM : - 8.00 - 10.30 - zapisy w Biurze Zawodów, - 10.30 - 10.55 - ustawianie zawodników na starcie na dystansie Maraton Legia MTB Maraton 2010, - 11.00 - start zawodników dystansów Maraton Legia MTB Maraton 2010, - 11.05 - 11.10 - ustawianie zawodników na starcie na dystansie Hobby Legia MTB Maraton 2010 oraz dystansu Legia MTB Liga Szkolna 2010, - 11.15 - start zawodników dystansów Hobby Legia MTB Maraton 2010 oraz dystansu Legia MTB Liga Szkolna 2010, - 13.30 - Dekoracja dystansu Hobby Legia MTB Maraton 2010 - 14.00 - Dekoracja dystansu Legia MTB Liga Szkolna 2010, - 16.00 - Dekoracja dystansu Maraton Legia MTB Maraton 2010, - 16.00 - zamknięcie trasy, - 16.30 - Tombola, czyli losowanie nagród dla wszystkich uczestników, którzy ukończyli zawody, - 18.00 - oficjalne zakończenie zawodów.

ZAPISY : - w Warszawie dnia 7.05 w sklepie rowerowym Legion - Serwis przy ul. Belgradzkiej 12 lok. 183 od godz. 17:00 do 19:00. - w Laskach - w Miasteczku Sportowym przy stadionie piłkarskim i boisku ''Orlik'' dnia 8.05 w godz. od 16:00 do 19:00 (w sobotę), oraz w dniu zawodów tj. 9.05 od godz. 8:00 do 10:30

BIURO ZAWODÓW : Biuro zawodów będzie zlokalizowane przy miasteczku sportowym przy stadionie piłkarskim i nowym boisku ''Orlik'' w miejscowości Laski. INFORMACJE DODATKOWE : Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMS-em (warunek - przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). Dla wszystkich uczestników zawodów poza bufetami na trasie i w Miasteczku Sportowym ''kolarska potrawka''. Dla osób towarzyszących możliwość zakupienia napojów i potraw z grilla.

Dla dzieci - bezpłatne Wesołe Miasteczko z dmuchanymi zjeżdżalniami trampolinami i innymi atrakcjami.

Przewidziany jest też konkurs z wiedzy o Kampinoskim Parku Narodowym przeprowadzony przez pracowników KPN.

Na terenie Miasteczka Sportowego będą stoiska z rowerami i akcesoriami rowerowymi do kupienia.

WIĘCEJ INFORMACJI

Więcej o: