Memoriał Jurka Zawadzkiego - Zawody Rowerowe 3 maja 2010 Szklarska Poręba (3 maja)

Szklarska Poręba zaprasza na rowerowy Memoriał Jurka Zawadzkiego, tegoroczna edycja Memoriału Jurka Zawadzkiego będzie wyjątkowa. Start Maratonu będzie miał miejsce na nartostradzie Puchatek!

Jurek Zawadzki, którego pamięci organizowane są te zawody, był jednym z pierwszych organizatorów maratonów w kraju. To człowiek, który o turystyce rowerowej wiedział wszystko. Wyznaczał m.in. kultowy podjazd na Petrowkę i większość trasy maratonu rozgrywanego podczas Festiwalu Rowerowego organizowanego od kilkunastu lat w Szklarskiej Porębie. On też współtworzył system tras ''Rowerowej Krainy'', która dzisiaj liczy już 450 km oznakowanych szlaków w Karkonoszach i Górach Izerskich. Był wielkim animatorem i propagatorem spędzania wolnego czasu na dwóch kółkach. Organizatorzy wszystkich rowerowych imprez odbywających się w Szklarskiej Porębie liczyli się z jego zdaniem oraz zdawali się na jego ogromna wiedzę i profesjonalizm.

Memoriał Jurka Zawadzkiego - Zawody Rowerowe 3 maja 2010 Szklarska Poręba

ORGANIZATOR :

Stowarzyszenie Cyklistów ''Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach''

i

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej

TERMIN, LOKALIZACJA : 3 maja, Szklarska Poręba, dolnośląskie

START : dolna stacja wyciągu krzesełkowego na Szrenicę, godz. 11

TRASA : Start Maratonu będzie miał miejsce na nartostradzie Puchatek! Ostry podjazd pod górę a potem w lewo na Drogę pod Reglami. Dalej charakterystyczny podjazd na Wysoki Most, pętla i zjazd Puchatkiem. Cała trasa liczy około 23 kilometrów i jest łatwa technicznie o podłożu szutrowym (prowadzi głownie trasa rowerową nr 5).

Zapisy będą przyjmowane do godziny 10.30 w dniu startu (3 maja 2010r.) w biurze zawodów znajdującym się przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Szrenicę w Szklarskiej Porębie.

Opłata wpisowa za start wynosi 10zł.

Pełny regulamin imprezy dostępny na

www.szklarskaporeba.pl

lub

www.moksial.pl

Więcej o: