Rajd w Elblągu Doliną Rzeki Wałszy (25 kwietnia)

UKS Neksus Elbląg zaprasza na wycieczkę, która będzie będzie prowadziła do jedynego na terenie byłego województwa elbląskiego krajobrazowego rezerwatu przyrody o nazwie ''Dolina Rzeki Wałszy''. Jego główną atrakcją jest rzeka Wałsza, która wcięła się głęboko w podłoże wysoczyzny morenowej, tworząc malowniczy jar.

ORGANIZATOR :

UKS Neksus Elbląg

TERMIN, LOKALIZACJA : 25 kwietnia, Elbląg, warmińsko-mazurskie

START : Zbiórka na elbląskim Placu Dworcowym o godzinie 8.00

TRASA : ELBLĄG-Pomorska Wieś-Borzynowo-Marianka-Pasłęk-Godkowo-Spędy-Chwalęcin- Wojnity-Pieniężno-Pakosze-Długobór-Wilczęta-Młynary-Zastawno-Pomorska Wieś-ELBLĄG

Założenia wycieczki : Zanim dotrzemy w okolice Pieniężna, gdzie rozciąga się wspomniany rezerwat zajrzymy do Chwalęcina, wsi gdzie znajduje się kościół, zwany miniaturą sanktuarium w Świętej Lipce. Jest to jedno z ośmiu miejsc pielgrzymkowych na Warmii, słynące z tzw. ''czarnego krucyfiksu''. Będąc w Pieniężnie obejrzymy także klasztor księży Werbistów.

Od organizatorów : WYŁĄCZNIE osoby pełnoletnie lub małoletnie w towarzystwie rodziców lub opiekunów. Udział w wycieczce jest bezpłatny i każdy jedzie na własną odpowiedzialność. Serdecznie zapraszamy płeć piękną.

Długość całej trasy  to około 150 km, także zapraszamy na nią osoby przyzwyczajone do siodełka. Tempo wycieczki będzie spokojne, nie przekraczające  20 km/h, wszak jedziemy na cały dzień. Poza asfaltem zapoznamy się  z lokalnymi drogami terenowymi, także przydadzą się rowery z działającą amortyzacją.

Przewidywane są przerwy na jedzenie i robienie zdjęć.  Należy mieć ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, pompkę, klucze. Szczególnie zalecam także założenie kasku na głowę.

KONTAKT

Więcej o: