Rajd w Elblągu w ten weekend - wyjątkowy z kilku powodów (11 kwietnia)

Na najbliższą niedzielę Elbląska Strona Rowerowa zaprasza na wycieczkę pod tytułem "Zapomniany most nad Pasłęką". Chciałbym tę okazję wykorzystać, żeby zwrócić Waszą uwagę na kilka ważnych spraw. Po pierwsze: JESZCZE WIĘCEJ RAJDÓW! A po drugie...

Dostajemy od Was całe mnóstwo zgłoszeń na Wielki Rowerowy Weekend 17-18 kwietnia. Każde nas bardzo cieszy. Ale pamiętajcie o jednym - to nie jest jedyny weekend tego sezonu! Chcielibyśmy, aby w naszym serwisie można było znaleźć wycieczki rowerowe na każdy weekend. Dlatego wysyłajcie do nas informacje z każdym rajdem, czy wycieczką rowerową, które organizujecie.

Nic z tej naszej (w sensie naszej i Waszej) akcji "Polska na Rowery" nie wyjdzie, jeśli wsiądziemy na rowery raz - to świetny początek, ale tylko początek. Zbierajcie kolegów i koleżanki na rowery, dajcie znać, wtedy będzie się mogło do Was przyłączyć jeszcze więcej osób. Każdy weekend (i nie tylko) to okazja, żeby popedałować. Nie przegapcie jej

Poza tym "Zapomniany most nad Pasłęką" to pierwszy rajd zgłoszony z województwa warmińsko-mazurskiego, więc słowo "wyjątkowy" nabiera jeszcze innego znaczenia.

W skrócie: więcej takich zgłoszeń. A teraz do rzeczy:

ORGANIZATOR: Jerzy Mocek, Elbląska Strona Rowerowa

TERMIN: 11 kwietnia, Elbląd, warmińsko-mazurskie

START: ul. Grunwaldzka, przy Biedronce, godzina 9.00

TRASA: Elbląg - Bemowizna - Elbląg. (Bemowizna - wieA , przystanek kolejowy pod Braniewem). Przebieg trasy może ulec zmianie i skróceniu w przypadku deszczu.

Atrakcje turystyczne:

1) Most nad Pasłęką.

2) Zabytkowe kościoły.

3) Stare zabudowania gospodarcze z XIX i początków XX wieku wzdłuż całej trasy wycieczki.

4) Wspaniałe krajobrazy.

Zapraszam osoby pełnoletnie (wszyscy jadą na własną odpowiedzialność). Długość trasy to około 100 km. Tempo jazdy będzie spokojne, prędkość  średnia minimalna 18 km/h. Poza asfaltem i 'kocimi łbami' zapoznamy się z odcinkami drogi gruntowej.

Przewidywane są przerwy na: zakupy, robienie zdjęć, dłuższa na pieczenie kiełbasek i kąpiel w Pasłęce. Należy mieć ze sobą podstawowe akcesoria tj. dętkę , łatki, pompkę, klucze, jałowy opatrunek, bandaż elastyczny, oświetlenie roweru i telefon komórkowy. Zalecam założenie kasku na głowę.

KONTAKT: Jerzy Mocek, biker2000@interia.pl, jerz@mocek.pl, Elbląska Strona Rowerowa

Więcej o: