9 Europejski Dzień Bez Samochodu w Tychach (22 września 2013)

Zapraszamy na Masę Krytyczną i inne imprezy odbywające się w ramach dziewiątego Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Tychach.

Organizator: Stowarzyszenie Sportowe NOL-Tychy , MZK Tychy oraz Urząd Miasta Tychy wraz z partnerami

Termin i miejsce startu: 22 września, godzina 15:00, Urząd Miasta, Tychy.

Informacje dodatkowe: W niedzielę 22 września 2013r obchodzony jest Europejski Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji w Tychach po raz dziewiąty odbędą się imprezy zachęcające do pozostawienia samochodu i skorzystania z innych ekologicznych form transportu. Celem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie mieszkańców aglomeracji do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście.

W ramach tegorocznych obchodów organizatorzy: Stowarzyszenie Sportowe NOL-Tychy, MZK Tychy oraz Urząd Miasta Tychy wraz z partnerami przygotowali szereg atrakcji wśród nich między innymi parada rowerzystów ulicami miasta Tychy (Tyska Masa Krytyczna),  event komunikacyjny, 4 Europejski Dzień Trolejbusowy oraz Eko Kiermasz - dla Zdrowia.

Pierwsza atrakcja jest doskonale znana rowerzystom, bowiem Masy Krytyczne - czyli przejazdy rowerowe ulicami miasta odbywają się w Tychach regularnie. Tyska Masa Krytyczna na Europejski Dzień Bez Samochodu odbywa się w Tychach od 2005 roku, tegoroczna wystartuje o godz. 15:00 spod Urzędu Miasta. Ale już wcześniej zapraszamy na miejsce zbiórki zlokalizowane przy Zespole Szkół nr 1 w Tychach o godz. 14:00, gdzie czekają dodatkowe atrakcje. W przejeździe rowerowym może wziąć udział każdy, kto przyjedzie na rowerze. Dla rowerzystów przygotowano upominek w postaci odblasków.

Event komunikacyjny odbędzie się w Tychach po raz trzeci tym razem na Placu Baczyńskiego gdzie zapraszamy całe rodziny. Na miejscu czekać będzie m.in. miasteczko komunikacyjne w którym będzie można zapoznać się m.in. z historią komunikacji miejskiej w Tychach. Specjalne wystawy zostaną przygotowane wspólnie z Klubem Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym w podstawionym trolejbusie oraz autobusie. Event komunikacyjny to również doskonała okazja by usiąść za kółkiem pojazdów komunikacji miejskiej i poczuć się jak kierowca. Dla odwiedzających przygotowano specjalne pamiątkowe bilety, okolicznościową pieczątkę oraz poczęstunek z kubkiem aromatycznej kawy. Na miejscu nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych oraz konkursów z nagrodami.

Zobacz też:

KALENDARZ IMPREZ

Więcej o: