Mistrzostwa Polski w kolarstwie w Sobótce (22-23 czerwca 2013)

Zapraszamy do kibicowania mistrzostwom Polski w kolarstwie, oraz do wzięcia udziału w części amatorskiej.

Termin i miejsce wydarzenia: 22-23 czerwca 2013, Sobotel, al. św. Anny, Sobótka.

Dodatkowe informacje:

Wyścig główny w kategorii Elita mężczyzn zaplanowano na niedzielę na godz. 11.30. Zawodowi kolarze będą rywalizować na trasie 240 km. Będą mieli do pokonania trasę na pętli: Sobótka Sobotel, Strzegomiany, Będkowice, Sulistrowiczki, Przełęcz Tąpadła, Sady, Chwałków, Sobótka Zach, i powrót do Sobótki Sobotel. Trasa jednego okrążenia wynosi 22 km.

Wcześniej, bo o godz. 9, w niedzielę przewidziano wyścig amatorów o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlańca. Do wyścigu można się zapisywać na stronie http://kolarskiemp.sobotka.pl. Chętni do wyboru mają dwa dystanse: na 22 lub 44 km.

W Sobótce 22-23 czerwca powstaną jako odrębne imprezy lokalne strefy kibica w poszczególnych miejscowościach na trasie wyścigu kolarzy. Będzie łącznie sześć imprez zorganizowanych przez lokalną społeczność oraz punkt informacji w Sobótce - przy starcie kolarzy. W strefach będą prezentowane atrakcje Ziemi Ślężańskiej oraz lokalne: produkty, dziedzictwo kulturowe, dorobek artystyczny zespołów, zainteresowania i pasje mieszkańców, informacje przyrodnicze Ślężańskiego Parku Krajobrazowego.

Podczas mistrzostw powstaną trzy małe strefy kibiców: Strzegomiany, Będkowice, Sulistrowiczki oraz trzy duże strefy: Przełęcz Tąpadła, Sady, Sobótka Górka.

Więcej informacji TUTAJ .

Zobacz też:

KALENDARZ IMPREZ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.