Weekend Polska na Rowery - Industriada na rowerze - Katowice (8 czerwca 2013)

Zapraszamy do udziału w rowerowej wycieczce po obiektach Szlaku Zabytków Techniki.

Organizator: Instytucja Kultury Katowice Miasto Ogrodów

Termin i miejsce wydarzenia: 08 czerwca 2013, godzina 11:30, ul. Stanisława 4, Katowice, dolnośląskie.

Dodatkowe informacje: Wyruszamy z Katowic i w planach mamy wizyty w następujących obiektach: Muzeum Śląskie w Katowicach, Górnośląskie Koleje Wąskotorowe w Bytomiu i naukę prowadzenia lokomotywy wraz ze zwiedzaniem stacji i parowozowni; Park Tradycji w Siemianowicach, Kopalnia Ćwiczebna Sztygarka w Dąbrowie Górniczej ze zwiedzaniem kopalnianych wyrobisk i muzeum miejskiego.

Ze Sztygarki udamy się na odnowę biologiczną w wodach Pogorii III, a chętnych zapraszamy na koncert Carrantuohill (Nikiszowiec 21.00) lub Abradaba (Giszowiec 20.30).

Informacje: Trasa ok. 50km, dla średniozaawansowanych. Zbiórka o godzinie 11.30 przy Galerii Miasta Ogrodów ul. Stanisława w Katowicach. Uwaga: trzeba posiadać własny rower. Zabierzcie ręcznik i akcesoria kąpielowe oraz "pełne obuwie" bez którego nie zostaniemy wpuszczeni do Kopalni Sztygarka. Po drodze planowana jest przerwa na posiłek (we własnym zakresie). Powrót z Dąbrowy Górniczej do Katowic pociągiem, koszt 8 zł (bilet i rower).

Przejazd jest bezpłatny i odbędzie się niezależnie od panujących warunków atmosferycznych, pozostałe atrakcje mogą być płatne.

Zobacz też:

KALENDARZ IMPREZ

Więcej o: