Maraton MTB - Sławno (23 czerwca 2013)

Zapraszamy do Sławna na maraton MTB.

Organizator: Opoczno Sport Team

Termin i miejsce wydarzenia: 23 czerwca 2013, godzina 11:00, ul. Zielona, boisko KS Sławno, Sławno.

Dodatkowe informacje: Sławno to miejscowość kojarzona z kolarstwem od wielu lat. To tutaj swoje pierwsze kolarskie szlify stawiali Marek Galiński, Sławek Barul, Ania Szafraniec, Magda Sadłecka i oczywiście Maja Włoszczowska. To w Sławnie odbywały się jedne z pierwszych w Polsce zawodów XC z cyklu Grand Prix MTB Czesława Langa.

Przychylność lokalnego samorządu i chęć promowania Gminy Sławno poprzez kolarstwo zaowocowała powstaniem pomysłu zorganizowania maratonu mtb, a jednocześnie przybliżenia szerszej grupie miłośników rowerów i nie tylko walorów turystycznych Ziemi Opoczyńskiej i Gminy Sławno. Wstępny przebieg trasy maratonu zakłada maksymalne wykorzystanie naturalnych walorów terenowych Gminy ze szczególnym uwzględnieniem najwyższego wzniesienia w okolicy 'wiatraków' gdzie już wielokrotnie rozgrywane były zawody XC. Czterokilometrowy odcinek niekończących się singli na 'wiatrakach? będzie swego rodzaju 'wisienką na torcie' i sprawdzianem umiejętności technicznych i przygotowania kondycyjnego zawodników.

Nowością, która niewątpliwie podniesie poziom i znaczenie hasła 'Górska Jazda w Centrum Polski' będzie wykorzystanie wielu odcinków i ścieżek na terenach wyłączonych już z eksploatacji Kopalni Piasku Kwarcowego Grudzeń Las. Poprowadzona w tej konfiguracji trasa zaskoczy niejednego 'maratonowego wyjadacza' i jednocześnie będzie swego rodzaju ucztą dla rowerowych cyklomaniaków. Podczas tej edycji 'Galiński Mtb Maraton' pokażemy jak dzięki dobrym chęcią i odrobinie pomysłu nawet na terenach po górniczych można stworzyć warunki do rozwoju kolarstwa i turystyki rowerowej.

Więcej informacji TUTAJ .

Zobacz też:

KALENDARZ IMPREZ

Więcej o: