VI Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia (29 - 30 września 2012)

Zapraszamy do Wrocławia na VI Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia.

Organizator: Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego Wrocławia i "Miasto w Formie"

Termin i miejsce startu: 29 i 30 września 2012 roku, Wrocław

Informacje dodatkowe: Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego Wrocławia i "Miasto w Formie" zapraszają na VI Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia! W najbliższy weekend (29-30.09.) kolejna okazja by skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych, a przy okazji zadbać o swoją kondycję.

Wszystko w ramach VI Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia, które odbędą się w najbliższą sobotę we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym od godz. 12.00. - Konsultacji udzielać będą m.in. stomatolog, psychiatra, psycholog, fizjoterapeuta oraz położne. Będzie można także zmierzyć sobie poziom cukru i cholesterolu oraz ciśnienie tętnicze krwi, jak również wziąć udział w nauce udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie też treningów i pokazów sportowych. Specjalnie dla dzieci wystąpi Wrocławski Teatr Lalek ze spektaklem pt. Mc Baton i Szeryf Grzanka. Ulicami Wrocławia przejedzie peleton rowerowy, w którym może wziąć udział każdy mieszkaniec. Start w Parku Południowym, meta w Ogrodzie Botanicznym. Trasa przejazdu liczy ok. 10 km, a czas przejazdu planowany jest na ok. 1 godz. Każdy uczestnik peletonu (po wcześniejszych zapisach) otrzyma wodę mineralną oraz "saszetkę życia", a najliczniejsze grupy zorganizowane także puchary. Ponadto każdy uczestnik weźmie udział w losowaniu cennych nagród, w tym tabletu.

W niedzielę 30 września z okazji Światowego Dnia Serca, w Ogrodzie Botanicznym od godz. 14.00 będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji i porad kardiologów, fizjoterapeutów oraz zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze krwi, poziom cukru i cholesterolu we krwi. Za aktywny udział w kampanii każdy otrzyma punkty "Miasta w Formie", które po zebraniu odpowiedniej ilości można wymieniać na nagrody.

Więcej informacji TUTAJ .

Zobacz też:

KALENDARZ IMPREZ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.