Leszczyńska Masa Krtytyczna (27 lipca 2012)

Zapraszamy na ósma Masę krytyczna do Leszna.

Organizator: Rowerowe-Leszno.pl

Termin i miejsce startu: 27 lipca 2012 roku, godzina 18:00, Rynek, Leszno.

Informacje dodatkowe: Tradycyjne w ostatni piątek miesiąca - tj. 27.07.2012r. odbędzie się swego rodzaju manifestacja rowerzystów czyli 8.Leszczyńska Masa Krytyczna. Cykliści w tym miesiącu zwrócą uwagę na stan 10km ścieżki rowerowej prowadzącej z Leszna do Osiecznej. Trasa: Rynek - 21 Października - Rondo Grzybowo - Osiecka - Trzebania - Osieczna (letnisko).

Wybór trasy: Kilka tygodni temu stan tej ścieżki był niebezpieczny - tworzyły się wyrwy, ziemia była rozmyta, miękka, po której trudno było przejechać. W okolicach wjazdu na poligon zdarzały się upadki. Po apelach rowerzystów na ścieżce przeprowadzone zostały prowizoryczne naprawy polegające m.in. na ułożeniu kilkunastu płyt chodnikowych. W chwili obecnej po tym ciągu rowerowym da się przejechać, jednak z powodu kolein oraz nieutwardzonej nawierzchni z mniejszą prędkością niż dotychczas.

Hasło na lipiec: Czy to jest jeszcze ścieżka rowerowa? W tym miesiącu nazywamy rzeczy po imieniu ? taki ciąg rowerowy nie można nazwać ścieżką (drogą) rowerową. My rowerzyści, możemy się domagać od zarządcy drogi równej nawierzchni ścieżki rowerowej. Według przepisów ?wysokość progów i uskoków na ścieżce rowerowej nie powinna przekraczać 1 cm? ? oznacza ono, że jakikolwiek krawężnik, dziura lub nierówność, która ma wysokość/głębokość powyżej 1 centymetra jest niezgodna z prawem i powinna zostać usunięta.

Więcej informacji TUTAJ .

Zobacz też:

KALENDARZ IMPREZ

Więcej o: