Krakowska Masa Krytyczna (29 czerwca 2012)

Comiesięczny przejazd Krakowskiej Masy Krytycznej - zapraszamy.

Organizator: Krakowska Masa Krytyczna

Termin i miejsce startu: 29 czerwca 2012 roku, godzina 18:00, Rynek Główny, Kraków.

Informacje dodatkowe: Krakowska Masa Krytyczna - przejazd pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni. Wstęp wolny. Tempo przejazdu dostosowane jest do słabszych uczestników.

W najbliższy piątek o godzinie 18:00 na ulice Krakowa wyjadą rowerzyści przebrani za filmowe postaci. To niecodzienne wydarzenie odbędzie się w ramach kolejnej edycji Rowerowej Masy Krytycznej, której tematem jest świat filmu. Mało kto wie, że rower i kino to rówieśnicy, a korzystamy z nich już od ponad stu lat. Wyrazimy swoje zamiłowanie do obu tych genialnych wynalazków przebierając się za znane postaci z filmów!

Przejazd wyruszy o godzinie 18:00 z Rynku Głównego, a następnie przez ul. Dietla, Konopnickiej oraz Rondo Matecznego uda się na Ruczaj. Przejazdem masa pragnie gorąco zaprotestować przeciwko budowie kolejnej śródmiejskiej autostrady, która wprowadza jeszcze większy chaos urbanistyczny na Ruczaju i pogarsza jakość życia mieszkańców. Uważamy, że zamiast morza betonu i wtłaczania kolejnych samochodów w zakorkowaną Kapelankę Prezydent Miasta powinien w końcu zapewnić mieszkańcom Ruczaju podstawową infrastrukturę rowerową.

Przejazd zakończy się w holu Kina Kijów Centrum przy al. Krasińskiego około godziny 19:00, gdzie odbędzie się konkurs na najlepsze przebranie filmowe. Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez kino Kijów Centrum oraz wydawnictwo Bezdroża. Po konkursie na sali kinowej uczestnicy obejrzą film fabularny pt. "B.I.K.E." w reżyserii Jacoba Septimusa i Anthonego Howarda, opowiadający o nowojorskich, rowerowych masach krytycznych.

Wszyscy rowerzyści biorący udział w przejeździe otrzymają bezpłatne gazetki "Masówka", pamiątkowe naklejki Kraków Miastem Rowerów oraz bilety "Kinownica", upoważniające do zniżek na seanse w kinie Kijów Centrum.

Gościem specjalnym czerwcowej edycji masy będzie artystka Cecylia Malik.

Przejazd jest legalnym zgromadzeniem publicznym, zabezpieczanym przez Policję. Ponadto nad bezpieczeństwem uczestników czuwają rowerowe służby porządkowe i ratownicy rowerowi z grupy R2.

Więcej informacji TUTAJ .

Zobacz też:

KALENDARZ IMPREZ

Więcej o: