Cafe Rower - Łódź (14 czerwca 2012)

Zapraszamy na Cafe Rower - spotkanie cyklistów, tym razem poświęcone tematowi dbania o jednoślady.

Organizator: Fundacja Normalne Miasto "Fenomen"

Termin i miejsce startu: 14 czerwca 2012, godzina 18:00, klubokawiarnia Mebloteka Yellow (Piotrkowska 138/140), Łódź.

Informacje dodatkowe:

Grupa ochotników prowadzi od maja projekt Cafe Rower, czyli cykl comiesięcznych spotkań o tematyce rowerowej. Drugie z nich, poświęcone zdrowiu samego roweru, odbędzie się czwartek 14.06 o godz. 18:00 w klubokawiarni Mebloteka Yellow (Piotrkowska 138/140). Spotkania są przeznaczone głównie dla osób poruszających się rowerem na co dzień po mieście. Prowadzą je trzej wolontariusze, współpracujący z Fundacją Normalne Miasto Fenomen przy organizowaniu Łódzkiej Masy Krytycznej.

W najbliższy czwartek odbędzie się drugie spotkanie z cyklu Cafe Rower, tym razem poświęcone zdrowiu samych bicykli. Gośćmi będą mechanicy z łódzkich sklepów rowerowych, którzy opowiedzą i pokażą, jak naprawić częste usterki. Spotkanie będzie się składać z części teoretycznej i zajęć praktycznych, na których można poćwiczyć naprawianie roweru. Osoby biorące udział będą mieć okazję m.in. do samodzielnego zajrzenia w głąb piasty czy załatania przedziurawionej dętki. Dla uczestniczek i uczestników jest przewidziany poczęstunek i mały, lecz przydatny upominek.

"Umiejętność naprawy podstawowych usterek na pewno przyda się jeżdżącym codziennie na zajęcia czy do pracy" - Krzysztof Słychań, jeden z organizatorów, zajmujący się zabezpieczeniem technicznym Łódzkiej Masy Krytycznej - "Prawie każdemu zdarzyło się przebić dętkę; wiele osób jeździ z niesprawnym oświetleniem, nienasmarowanym łańcuchem, źle wyregulowanymi biegami lub hamulcami. A przecież często bardzo niewielkim wysiłkiem można sprawić, by jazda na rowerze była bezpieczniejsza i przyjemniejsza. Dlatego chcemy nauczyć ludzi podstawowych napraw swoich pojazdów."

Pierwsze spotkanie odbyło się miesiąc wcześniej w Prexerze i było poświęcone zdrowiu rowerzystek i rowerzystów. Kolejne odbędzie się w czwartek 14. czerwca o godz. 18:00 w klubokawiarni Mebloteka Yellow, ul. Piotrkowska 138/140 (na terenie fabryki Ramischa). Następne spotkania odbędą się w lipcu, sierpniu i wrześniu i będą poświęcone kulturze jazdy, poruszaniu się rowerem po Łodzi oraz pro-rowerowej działalności społecznej.

Projekt "Cafe Rower" jest organizowany w ramach unijnego programu "Młodzież w Działaniu".

Więcej informacji TUTAJ .

Zobacz też:

KALENDARZ IMPREZ

Więcej o: