Jak działa budżetowa kamera sportowa WOO Eagle 4k? Sprawdziliśmy

Eagle 4k to model budżetowej kamery, która zaskakuje swoimi możliwościami i wyposażeniem. Korzystając z oferty Gazety Wyborczej, za 329 zł dostajemy w pełni wyposażoną kamerę, gotową do działania. Promocja startuje 15 kwietnia na łamach dziennika i trzeba się spieszyć bo liczba promocyjnych kamer będzie ograniczona.

W skład zestawu wchodzą różnego rodzaju akcesoria, za które inni producenci kamer każą sobie słono płacić. Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z tzw. kamerą akcji, chcesz za niewielkie pieniądze móc kręcić dynamiczne filmy w wodzie, na rowerze czy też gdziekolwiek gdzie tego zapragniesz - to dobrze trafiłeś. Przedstawiamy WOO Eagle 4k w promocji Gazety Wyborczej .

Dzięki akcji Gazety Wyborczej będzie można kupić ją w promocyjnej cenie, wynoszącej 329 zł. Wystarczy zebrać 10 kuponów z dziennika. Pierwszy kupon oraz specjalna karta do kolekcjonowania kuponów ukaże się w Wyborczej w piątek 15 kwietnia- więcej o akcji tutaj

Pierwsze wrażenie Kamera Eagle 4k wyposażona jest w czytelny, 2 calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 960x240. Daje on możliwość takiego ustawienia kamery, aby w kadrze znalazło się dokładnie to co chcemy. W celu oszczędzania baterii możemy wybrać funkcję wygaszacza ekranu (ekran wyłączy się po 10, 20 lub też 30 sekundach).

Kamera wyposażona jest w gniazdo HDMI oraz MICRO USB. Obok nich znajduje się miejsce do włożenia karty pamięci. Kamerę obsługujemy trzema przyciskami: MODE, ON/OFF oraz WIFI. Dzięki tym przyciskom możliwe jest wchodzenie w opcje ustawień kamery i wybieranie ich. Poruszanie się po opcjach ustawienia kamery jest proste i intuicyjne, m.in. dzięki menu w języku polskim. Kamera ma wbudowaną funkcję WIFI, dzięki której możliwe jest sterowanie nią za pomocą aplikacji dostępnej na smartfony.

Akcesoria

Po wyjęciu kamery z opakowania widać już, że rozwiązania w niej stosowane są od dawna już testowane na rynku. Jak to możliwe? Otóż zarówno obudowa, jak i akcesoryjne przejściówki, czy mocowania do złudzenia przypominają te z wiodących na rynku kamer. Czy to dobrze? Myślę, że tak, bo za niewielkie pieniądze otrzymujemy produkt kompatybilny z popularnymi na rynku droższymi akcesoriami. Co otrzymujemy w zestawie standardowym wraz z kamerą WOO?  Trochę tego jest:

- wodoodporna obudowa (do 60 metrów) - wymienna, ażurowa tylna klapka obudowy, umożliwiająca lepszą rejestrację dźwięku - mocowanie na kask rowerowy - uchwyt na np. kierownicę rowerową (średnica do 35 mm) - dwa mocowania przejściowe (w tym jedno zmieniające kąt kamery o 90 stopni) - dłuższe mocowanie (6 cm długości) - mocowanie do klasycznego statywu fotograficznego - dwie poduszki z plastrem dwustronnym - kabel USB

Kamera WOOKamera WOO PromocjaGW PromocjaGW

Akcesoria te są bardzo przydatne i poszerzają spektrum możliwości wykorzystania kamery. Jedyne co musimy dokupić do naszej kamery, to karta microSD. Kamera niestety nie posiada wbudowanej własnej pamięci. 

Jakość nagrań

Kamera WOO Eagle 4k może nagrywać filmy jakości Ultra HD, czyli jak sama nazwa wskazuje - 4k. To w tym segmencie kamer rzecz niespotykana. Taka jakość nagrania często przewyższa rozdzielczość naszych domowych telewizorów (Full HD) i zalety dzisiejszych filmów część z nas będzie mogła w pełni docenić dopiero za kilka lat... Ta niesamowita wręcz jakość okupiona jest jednak szybkością zapisu, która przy rozdzielczości Ultra HD (4k) wynosi 15 FPS (klatek na sekundę). Zapis jest szybszy przy mniejszej rozdzielczości i wynosi odpowiednio: 3,2K 30 kl./s, 2,7K 30 kl./s, 1080p 60 kl./s, 1080p 30 kl./s, 720p 90 kl./s, 720p 60 kl./s, 720p 30 kl./s. Tryb Full HD, czyli 1080p z szybkością zapisu 60 klatek na sekundę to naprawdę świetna jakość obrazu (dla porównania najwyższa jakość z jaką możemy obejrzeć filmy na najpopularniejszym serwisie youtube.com to 1080p 25 kl./s.).

W poniższym filmie wybraliśmy opcję nagrania 720p 30 kl./s:

 

Kamera Eagle 4k ma jeszcze dwa tryby rejestrowania obrazu. Jest nim tryb przechwytywania, czyli robienia zdjęć (do 16 Megapixeli), oraz tryb sportowy, zapewniający szybkość rejestracji obrazu 90 klatek na sekundę przy rozdzielczości 1280x720. To naprawdę całkiem nieźle.

Dzięki wbudowanemu ekranowi LCD mamy możliwość obejrzenia tego co nagraliśmy już bezpośrednio po samym nagraniu, bez korzystania z dodatkowych narzędzi (takich jak telefon, komputer czy telewizor).

Kamera posiada oczywiście polską gwarancję.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.