Produkty Garmin wyróżnione na targach CES 2016

Opaska fitness vivosmart HR oraz wsteczny radar rowerowy Varia zostały wyróżnione nagrodami 2016 CES Innovation Awards w kategorii Fitness, Sports and Biotech. Jury oceniało zgłoszone produkty pod kątem różnorodnych kryteriów, takich jak jakość, wygląd i design oraz funkcjonalność i innowacyjność.

CES (Consumer Electronics Show) to największe na świecie targi elektroniki oraz nowych technologii, odbywające się corocznie w styczniu w Las Vegas w Nevadzie. W tym roku, na CES 2016, firma Garmin zaprezentowała multisportowe smartwatche, innowacyjne nawigacje samochodowe i inteligentne rozwiązania dla rowerzystów. Nagrodami 2016 CES Innovation Awards odznaczone zostały dwa produkty, które premiery swoje miały w roku 2015 - opaska vivosmart HR i radar rowerowy Varia.

Garmin Vivosmart HRGarmin Vivosmart HR fot. Garmin fot. Garmin

Zegarki Garmin fenix 3 Sapphire

Na targach CES 2016 Garmin zaprezentował trzy nowe modele zegarków z serii fenix 3 Sapphire. Zastosowana została technologia nadgarstkowego pomiaru tętna Elevate, wprowadzono dodatkowe profile aktywności i nowe, stylowe paski. Pojawił się model z tytanową kopertą oraz bransoletą, model z łatwo wymiennymi paskami - skórzanym oraz nylonowym oraz najbardziej oczekiwany fenix 3 Sapphire HR z optycznym pulsometrem na nadgarstku. Ponadto wypuszczono nową aktualizację oprogramowania rozbudowującą funkcje smartwatchy fenix 3 o pomiary nowych parametrów dynamiki biegu oraz wskaźników fizjologicznych.

Garmin Fenix3Garmin Fenix3 fot. Garmin fot. Garmin

Urządzenia rowerowe Garmin Varia

Seria urządzeń rowerowych Varia to inteligentne oświetlenie, wsteczny radar oraz zaprezentowany po raz pierwszy na CES 2016 wyświetlacz Varia Vision. Jest to specjalna nakładka z małym ekranem, którą mocuje się do okularów. Po sparowaniu Varia Vision z kompatybilnym urządzeniem Garmin, rowerzysta bez odrywania wzroku od trasy widzi najistotniejsze informacje, takie jak np. tętno, tempo, dystans, a nawet powiadomienia z telefonu czy ostrzeżenia o zbliżających się z tyłu pojazdach (po sparowaniu z radarem Varia).\

radar rowerowy Garmin Variaradar rowerowy Garmin Varia źródło: garmin.blogs.com źródło: garmin.blogs.com

Garmin Connect Insights

Dla osób chcących monitorować swoją aktywność i świadomie pracować nad lepszą formą i zdrowiem, Garmin przygotował aplikację Garmin Connect Insights, która na podstawie danych i statystyk z serwisu Garmin Connect opracowuje spersonalizowane rekomendacje i cele użytkownika. Analizuje całodzienną aktywność i jak osobisty trener doradza, co robić, by żyć zdrowiej i aktywniej.

Aplikacja Garmin InsightsAplikacja Garmin Insights fot. Garmin fot. Garmin

Zegarek tactix Bravo

Kolejną nowością zaprezentowaną na targach CES 2016 jest zegarek do zadań specjalnych - tactix Bravo. Łączy w sobie zaawansowane narzędzia sportowe, nawigację, funkcje smartwatcha i maksymalną wytrzymałość w każdych warunkach.

Garmin Tactix BravoGarmin Tactix Bravo fot. Garmin fot. Garmin

Nawigacje samochodowe Garmin Drive

Dużym wydarzeniem w sektorze motoryzacyjnym jest premiera nowej linii nawigacji samochodowych Garmin Drive. Zaprezentowane rozwiązania nie tylko sprawnie prowadzą do celu, ale również zwiększają świadomość kierowcy na drodze i zapewniają lepsze rozpoznanie sytuacji. W skład nowej linii wchodzą cztery modele: Garmin Drive?, Garmin DriveSmart?, Garmin DriveAssist? oraz Garm in DriveLuxe.

Garmin DriveGarmin Drive fot. Garmin fot. Garmin

Więcej o: