Rower z kartonu? To da się zrobić [WIDEO]

Inżynierowie twierdzili, że to niewykonalne. Chyba właśnie dlatego Izhar Gafni zdecydował się na jego budowę. Mowa o rowerze wykonanym z... kartonu.

Kilka miesięcy temu na naszym portalu pokazywaliśmy rower wykonany w całości z drewna . Konstruktor jednośladu twierdził, że koszty produkcji tego pojazdu wykoszą jedynie 35 dolarów (około 110 złotych).

Wydaje się, że prezentowany dzisiaj rower może być jeszcze tańszy w produkcji. Do jego produkcji potrzebny jest bowiem wyłącznie karton i nieco kleju. Izhar Gafni, który zdecydował się na budowę kartonowego jednośladu po usłyszeniu, że jest to absolutnie niewykonalne, twierdzi, że jego konstrukcja jest mocna, wytrzymała i tania. Z pewnością jest również bardziej praktyczna bo wyposażono ją w gumowe opony pneumatyczne i klasyczne hamulce.

Wygląda, że kolejna granica została właśnie przekroczona. Czy istnieje materiał, z którego nie da się zbudować roweru? Napiszcie w komentarzach, a my spróbujemy sprawdzić, czy rowery z tego materiału już nie powstały.

Rafał Muszczynko

Więcej o: