Stylowo na rowerze - jak to zrobić?

Mamy wiosnę, a z nią rowerowy sezon. Czas popracować nad swoim wyglądem, a nic lepiej nie modeluje ud i pośladków niż jazda na rowerze. Czy jednak podczas pracy nad tym, by wyglądać lepiej musimy rezygnować ze swojego stylu na rzecz "ciuchów na rower"? Już nie - stylistka z Bike Belle podpowiada, jak dopasować rower do swojego stylu.

- Wiele osób uważa, że jazda na rowerze oznacza przedzierzgnięcie się w wyglądającego jak kosmita kolarza w lycrze i odblaskowej kamizelce. Tymczasem jedyną właściwą odpowiedzią na pytanie "jak ubrać się na rower" jest: po prostu otwórz szafę! - tłumaczy Gosia Radkiewicz, założycielka butiku z rowerową modą Bike Belle. - Dzięki kilku sprytnym akcesoriom można dopasować swoje kółka do swojego stylu, nie rezygnując przy tym z bezpieczeństwa.

Twoja nowa torebka - na rower!

Stylowe akcesoria roweroweStylowe akcesoria rowerowe fot. Małgorzata Radkiewicz, sklep Bikebelle.pl

- Jak wiele innych kobiet, mam fioła na punkcie torebek. Do niedawna miałam problem z tym, by poruszając się na rowerze zabrać ze mną wszystko, czego potrzebuję, a jednocześnie sprawić, by mój strój był przemyślany. - mówi Gosia. - Pierwszą torbę - praktyczną teczkę na laptopa - zaprojektowałam sama. Następna była romantyczna torba w kwiaty przywieziona z Holandii. A potem zaczęłam kompletować kolekcję.

W kolekcji Gosi znajduje się obecnie kilkanaście torebek, które na pierwszy rzut oka nikt nie określiłby jako sakwy rowerowe. Dzięki dyskretnemu zapięciu z tyłu, torebkę można w dowolnym momencie przypiąć do bagażnika, a zostawiając rower przy stojaku - po prostu ją zdemontować i zabrać ze sobą.

Pedałując w sukience i szpilkach

Stylowe akcesoria roweroweStylowe akcesoria rowerowe fot. Małgorzata Radkiewicz, sklep Bikebelle.pl - Nigdy nie zrezygnowałabym z ubrania sukienki i spódnicy tylko dlatego, że poruszam się na rowerze - stanowczo stwierdza Gosia. I radzi: wyposaż swój rower w praktyczną osłonę tylnego koła. Dzięki temu ani spódnica, ani dłuższy płaszcz nie wkręcą się w szprychy. Takie osłony są dostępne w różnych kolorach. To może być dobry i praktyczny początek stylizacji Twojego jednośladu. Jak natomiast uniknąć "efektu Marylin", czyli spódnicy podwiewanej przez wiatr? Wystarczy przypiąć do sukienki praktyczny klips, który nie tylko rozwiąże problem, ale też będzie fantastycznym gadżetem. Gosia poleca też jeżdżenie w szpilkach: - To naprawdę nic trudnego. Wystarczy zadbać o dobre ułożenie siodełka i stopy na pedałach, a przede wszystkim: nie bać się. W naprawdę wysokich obcasach wygodniej jest jeździć, niż na nich chodzić!

Weź zakupy na rower

Stylowe akcesoria roweroweStylowe akcesoria rowerowe fot. Małgorzata Radkiewicz, sklep Bikebelle.pl

Wiele z nas nie jeździ na zakupy rowerem, obawiając się problemów z transportem zakupów.

- Zupełnie niepotrzebnie - uważa Gosia. - Codzienne zakupy bez trudu zapakujemy na rower. Stylowo!

Do przewożenia sprawunków poleca kosze i sakwy. - Wszystkie są praktyczne, ale to nie musi oznaczać pójścia na kompromis ze stylem - podkreśla. Designerskie kolorowe kosze wiklinowe z wkładami z materiału zaprojektowała i testowała sama. Okazały się absolutnym hitem wśród miejskich rowerzystów. Z kolei sakwy, czy raczej stylowe torby, są łatwe w montażu, wodoodporne i mieszczą naprawdę dużo. - W jednej z nich przewoziłam składniki na kolację dla 20 osób - śmieje się Gosia i zdradza, że pracuje właśnie nad swoim wymarzonym modelem koszyka - do przewożenia ciastek.

polskanarowery.pl

Więcej o: