Użyteczne gadżety [Przegląd akcesoriów rowerowych]

Akcesoria i gadżety rowerowe nie są tylko ozdobnikiem roweru czy rowerzysty. Niektóre z nich wpływają na poprawę komfortu jazdy, inne poprawiają bezpieczeństwo, a jeszcze inne... Z resztą sprawdźcie sami. Oto przegląd rowerowych gadżetów, które przydadzą się każdemu rowerzyście.
Sigma ROX 5.0 Sigma ROX 5.0 fot. sigmasport.com

SIGMA ROX 5.0: Licz nie tylko kilometry

Licznik Rox 5.0 firmy SIGMA SPORT może być idealnym, codziennym towarzyszem dla ambitnych rowerzystów, którzy swój jednoślad wykorzystują jako narzędzie treningowe. Ten rowerowy komputer pokładowy nie wyświetla tylko czasu jazdy, aktualnej prędkości czy przejechanego dystansu, ale także pokazuje takie wartości jak puls rowerzysty czy kadencję.

Sigma Sport Rox 5.0źródło. sigmasport.com

Jeżeli jazda rowerem nie jest twoją jedyną aktywnością, to świetnie się składa, bo dzięki specjalnemu paskowi na nadgarstek, RoX 5.0 może być stosowany także jako licznik biegowy.

Rox 5.0 zawiera funkcje: rowerowe, dla biegaczy, pomiaru tętna, czasu i temperatury otoczenia oraz pomiaru okrążeń, a także interfejs PC. Menu posiada język polski.

Aby w pełni korzystać z funkcji licznika należy do niego dokupić przystawkę do komputera oraz uchwyt rowerowy. Cena takiego zestawu to okolice 500 zł.

Więcej informacji na stronie producenta

uvex Sportstyle 109 uvex Sportstyle 109 fot. TM STUDIOS VISUELLE MEDIEN GMBH

UVEX SPORTSTYLE 109: Ochrona oczu to podstawa

Szybka jazda na rowerze bez okularów? Raczej nie, przecież mrużenie oczu to nie rozwiązanie. Zasada jest prosta: im lepsze okulary, lepiej dopasowane do twarzy, wygodniejsze, ze szkłami które można dobrać odpowiednio do warunków atmosferycznych, tym przyjemniejsza i bezpieczniejsza jest jazda.

Uniwersalne okulary Uvex Sportstyle 109 zapewnią każdemu kto uprawia sport, także kolarzowi, idealne warunki pracy. Wszystko to dzięki wymiennym szybom z wentylacją, ergonomicznemu designowi, elastycznym i miękkim zausznikom oraz wygodnemu noskowi. Okulary chronią wzrok rowerzysty przed szkodliwym działaniem promieni UVA, UVB i UVC oraz promieniowaniem podczerwonym.

Dostępnych jest sześć różnych kolorystycznie wzorów wraz z dedykowanymi do nich trzema kolorami szkieł o różnej przepuszczalności światła (od 8 do 100%). Cena okularów nie przekracza 270 zł.

Więcej informacji na stronie producenta

Manta MM336 Manta MM336 źródło: manta.com

MANTA MM336: Zawsze miej dowód swoich poczynań

Podczas rowerowej przejażdżki w lesie przeskoczyłeś przez dzika, który stanął ci na drodze. Kto ci w to uwierzy? Nikt, jeżeli nie masz na to dowodu, a każdy, jeżeli jechałeś z włączoną sportową kamerką Manta MM336. Wygląd tego produktu do złudzenia przypomina kamerę Go-Pro, a jakość filmów, które są rejestrowane przez to pierwsze urządzenie porównywalne są z jakością kamery Go-pro HERO 1. Nieporównywalna jest tylko cena, ale o niej na końcu. Oto próbka tego, co Manta potrafi.

Kamerka jest lekka i odporna na wszelkie warunki atmosferyczne (może z wyłączeniem piorunów), kurz oraz wstrząsy. W zestawie znajdziemy uchwyty dzięki którym przymocujemy ją do kierownicy czy też kasku.

Matna MM336źródło: manta.com.pl

Manta MM336 pozwoli nagrać filmy w jakości Full HD 1080p 30fps, które są zapisywane na kartach MicroSD - do 32GB pamięci. Zmieści się na niej 300 minut filmu lub do 6500 zdjęć w maksymalnej rozdzielczości.

Cena tego urządzenia oscyluje w okolicach 350 zł.

Więcej informacji na stronie producenta

multitul multitul fot. leatherman.com

LEATHERMAN: Wielofunkcyjna bransoleta

Tego lata firma Leatherman Tool Group wprowadzi do sprzedaży swoje najnowsze narzędzie typu multitul, które może być noszone na nadgarstku. Wykonane jest ono z wysokogatunkowej, odpornej na uszkodzenia mechaniczne oraz korozje stali. Na tę wielofunkcyjną bransoletę składają się ogniwa, z których każde pełni dwie lub trzy funkcje, tworząc 25 gotowych do pracy końcówek, zastępujących takie narzędzia jak klucze oczkowe czy śrubokręty.

multitulfot. leatherman.com

"Pomysł na stworzenie tego narzędzia powstał w czasie podróży do Disneylandu z moją rodziną" - mówi Ben Rivera, szef firmy. "Zostałem zatrzymany na bramce wejściowej za wnoszenie noża, który był tak naprawdę wielofunkcyjnym narzędziem. Pomyślałem wtedy, że na pewno musi być jakiś sposób na to, żeby móc mieć narzędzia zawsze przy sobie, a których obecność będzie akceptowana przez ochronę tego typu obiektów."

Tak narodził się pomysł, a idea została wcielona w życie dzięki pomocy inżynierów z Leathermana. Finalne dzieło to bransoleta, którą można dopasować do każdego nadgarstka przez dodawanie lub odejmowanie odlewanych ogniw. Nawet zapięcie, oprócz funkcji oczywistej - zamykania i otwierania bransolety, służy również m.in. jako otwieracz do butelek. Inne ciekawe końcówki to: haczyk do cięcia linek, klucze imbusowe czy końcówka do zbijania szyb.

Wersja bransolety wyposażona w szwajcarski, kwarcowy zegarek, idealnie do niej pasujący, zostanie wprowadzona do sprzedaży później - jesienią tego roku.

Multitulfot. leatherman.com

Cena za te eleganckie narzędzia jeszcze nie jest ustalona.

Więcej informacji na stronie producenta

Nima Nima źródło: cateye.com

CATEYE NIMA: Stylowe oświetlenie

Zestaw Nima to propozycja od firmy Cateye na pozycyjne oświetlenie roweru. Dwie lampki o dwóch kolorach świecenia - czerwonym na tył oraz białym na przód roweru. Pojedyncza, wysokiej mocy, dioda LED, kilka opcji rodzaju świecenia (ciągły, migający, pulsujący, szybko pulsujący) a to wszystko podane w stylowej obudowie. Światło generowane przez lampki widoczne jest w zakresie 180 stopni, są lekkie (ważą po 20 gramów każda) i łatwe w obsłudze nawet w rękawiczkach.

Nimaźródło: cateye.com

Zasilane dwiema bateriami CR2032 każda. Czas świecenia? Od 15 godzin w trybie stałym do 80 w trybie pulsującym.

Cena za komplet to niecałe 100 zł.

Więcej informacji na stronie importera: przednia, tylna

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.