Targi rowerowe w Warszawie - 6 powodów dlaczego warto tam być

W Warszawie trwają Targi "Rowery 2012". Jeszcze tylko 1 października w hali przy ulicy Marsa 56c można przyjść i podziwiać rowery. Oto kilka z wielu powodów, dla których warto tam spędzić sobotę.
Targi Rowery 2012 to impreza z tradycjami Targi Rowery 2012 to impreza z tradycjami fot. Rafał Muszczynko

Targi Rowery to impreza z tradycjami

Targi Rowery to znana i ceniona w Warszawie marka. Odbywają się nieprzerwanie od 2004 roku, a od niedawna posiadają dwie edycje - wiosenną i jesienną. Wiosenna otwiera sezon i pozwala kupić rower w momencie, gdy najwięcej z nas go szuka. Edycja jesienna zaś to możliwość obejrzenia nowości na 2012 rok i zakupu roweru z roku 2011 w atrakcyjnej, jesiennej cenie.

Targi Rowery 2012 to także konstrukcje, jakich prawdopodobnie nigdy w życiu nie widziałeś Targi Rowery 2012 to także konstrukcje, jakich prawdopodobnie nigdy w życiu nie widziałeś fot. Rafał Muszczynko

Rowery jakich w życiu nie widziałeś

Targi to oczywiście czas wielu premier i prezentacji nowych modeli. Tym razem jednak nie zobaczymy jedynie odświeżonych modeli na 2012 rok, ale także konstrukcje, które zaskakują i są prawdziwym powiewem świeżości w świecie konstruktorów rowerów.

Na targach zobaczycie między innymi rowery z drewna (na zdj.), pojazdy trójkołowe, rowery z automatyczną przerzutką, pojazd z ramą węglowo-bambusową, czy zadziwiającą konstrukcję skręcaną centralnie. Na części z nich można się nawet przejechać!

Jedną z debiutujących na Targach marek jest Brompton Jedną z debiutujących na Targach marek jest Brompton fot. Rafał Muszczynko

Nowe, nie pokazywane wcześniej marki

W tym roku na Targi zawitały nowe, nie spotykane wcześniej w Polsce marki. Jedną z nich jest legendarny producent rowerów składanych - Brompton. To jedyna marka oferująca rowery składane nawet w wersji z tytanowa ramą.

Inną nową marką na targach jest Hero - indyjski gigant w produkcji rowerów, który właśnie otworzył w Polsce swoje przedstawicielstwo. Oferta dystrybutora nie jest jeszcze duża, ale warto tego producenta obserwować z uwagą.

Z kolei EvBike pokazał składane rowery z napędem elektrycznym. Te małe pojazdy naprawdę rwą do przodu i zwinna jazda nimi po mieście będzie możliwa nawet dla osób, które nie mają formy kolarza zawodowego.

Targi Rowery 2012 to mnóstwo nowości. Tu - limitowana edycja rowerów Wheeler Targi Rowery 2012 to mnóstwo nowości. Tu - limitowana edycja rowerów Wheeler fot. Rafał Muszczynko

Nowości, nowości, nowości

Jesienna edycja Targów to nie tylko nowi producenci, ale i ciekawe nowości. Wheeler na swoim stoisku wystawił między innymi dwa rowery w seriach limitowanych. Są to prawdopodobnie najdroższe i najbardziej elitarne rowery na targach.

Na stoisku Dahona, które jest znacznie większe niż podczas poprzednich edycji Targów, zobaczyć możemy na przykład rower składany z pełnym zawieszeniem. Miłośnikom turystyki z wykorzystaniem samolotu do gustu przypadnie zaś pewnie model roweru z bagażnikami pod sakwy i ładowarką do telefonu komórkowego zasilaną z dynama.

Gazelle z kolei zaprezentowała modele Basic z nowym osprzętem oraz ciekawą konstrukcję roweru elektrycznego. Nowe modele pokazali tez praktycznie wszyscy pozostali wystawcy.

Pokazy skoków i ewolucji podczas Targów Rowery 2012 Pokazy skoków i ewolucji podczas Targów Rowery 2012 fot. Rafał Muszczynko

Pokazy skoków i ewolucji

Dodatkowa atrakcją targów, co stanowi kolejną nowość tej edycji, są pokazy skoków i ewolucji na rowerze. W poprzednich edycjach zwiedzanie umilały tradycyjnie widowiskowe pokazy trialu, ale stali uczestnicy po wielu edycjach znali je już niemal na pamięć. Stąd dla organizatorów należą się ogromne brawa za zerwanie z tradycją i powiem świeżości.

Stoisko stowarzyszenia Rodzina Policyjna z wystawą zabytkowych rowerów. Stoisko stowarzyszenia Rodzina Policyjna z wystawą zabytkowych rowerów. fot. Rafał Muszczynko

Inne atrakcje

Jednak pokazy nie są jedyna atrakcją, która czeka na zwiedzających Targi. Na uczestników czekają ciekawe stoiska organizacji rowerowych, konkursy z nagrodami oraz wiele dodatkowych atrakcji. Targi odwiedzą tez znane osobistości - z okazji debiutu firmy z Indii na imprezie pojawi się Attache ambasady Indii Pan Yash Pal. Oprócz tego, tradycyjnie już, swoje uczestnictwo zapowiedziały gwiazdy kolarstwa.

Rafał Muszczynko

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.