Niesamowite rowery z drewna [5 PROJEKTÓW]

Rowerów z tego zestawienia raczej nie kupicie, ale w ramach inspiracji prezentujemy, jakie dzieła mogą powstać z drewna.
Rower rzeźba Rower rzeźba www.pinterest.com

Rower - rzeźba

Ten projekt jest dowodem na to, że tworzenie rowerów może być sztuką. Jest zrobiony cały z drewna - ma drewniane koła, kierownicę i siodełko. Waży 14 kilo. Uwagę przykuwa rama roweru, ale najbardziej zachwyca kierownica, która przypomina współczesną rzeźbę.

speedwood speedwood Jacek Wejster PHOTOGRAPHYfacebo

SpeedWood

Za inspirację do stworzenia wzoru ramy posłużyła sama natura, a raczej jej dzieło, czyli plaster miodu. Formy sześciokąta równomiernie rozprowadzają siły nacisku działające na ramę, a ich zadaniem jest sprawienie, by jazda była komfortowa. Waga roweru jest jednak znaczna - 17 kg.

Woodster Woodster www.treehugger.com

Woodster bike

Twórca tego roweru zrobił go z naturalnych materiałów. Ręcznie robiony, drewniany jednoślad nie tylko dobrze się prowadzi, ale również wygląda fantastycznie. Drewniana rama tłumi wstrząsy podczas jazdy i jest bardziej trwała. Rower jest zaprojektowany tak, aby rowerzysta czuł się na nim komfortowo i wygodnie.

Tratar bike Tratar bike www.pinterest.com

Tratar Bike

W tym jednośladzie połączone zostały elementy drewniane z metalowymi. Sama rama waży 2,5 kg, a kompletny rower około 11-11,5 kg. Drewno, które zostało użyte w tej konstrukcji sprawia, że rower ten ma niską masę i dużą zdolność tłumienia drgań.

Woodalps Woodalps www.pinterest.com

Woodalps

Projekt ten powstał we Francji. Najpierw miał służyć jedynie do użytku osobistego, ale wzbudził duże zainteresowanie.