5 zabezpieczeń rowerowych, które ciężko obejść

Rowery bardzo często są łupami złodziei - kradną spod sklepu, pracy, ze specjalnego stojaka, czy nawet z piwnic. Zdarza się, że nasze jednoślady zostawiamy bez zabezpieczenia, albo z bardzo słabym. Zobaczcie, jak w ciekawy sposób można zabezpieczyć rowery.
Giętki rower Giętki rower www.pinterest.com

Giętki rower

Nie często możemy zobaczyć tak innowacyjny projekt roweru, który nie jest tylko koncepcją. Ten rower można dosłownie owinąć wokół latarni czy słupa. W ramę roweru został wbudowany system zapadkowy. Zawijamy rower wokół latarni i spinamy ze sobą koła i ramę. Ten projekt ma jeszcze jedną zaletę: możemy rower przechowywać w małych pomieszczeniach. Bardzo nam się podoba ten pomysł! A wy co o tym myślicie?

Siodełko jako blokada Siodełko jako blokada www.pinterest.com

Siodełko jako blokada

Kolejnym pomysłem na zabezpieczenie roweru jest... siodełko w raz ze sztycą podsiodłową. Używamy go jako zabezpieczenia i zajmuje nam to 30 sekund. Takie zabezpieczenie możemy nabyć osobo, ponieważ pasuje do każdego standardowego roweru. Możemy je również dopasować do swojej indywidualnej pozycji jazdy.

Rower z wbudowaną blokadą Rower z wbudowaną blokadą www.pinterest.com

Rower z wbudowaną blokadą

Posiadając ten rower nigdy już nie zapomnisz ze sobą blokady rowerowej, ponieważ jest wbudowana w ramę roweru. Dolna rama dzieli się na dwie części i można ją obrócić w bok. Stawiamy rower koło słupa czy latarni, a sztycę podsiodłową wsuwamy w otwory wywiercone w dwóch częściach dolnej ramy. Tym oto sposobem mamy już zablokowany i bezpieczny rower.

Rower bez widocznej blokady Rower bez widocznej blokady www.pinterest.com

Rower bez widocznej blokady

Jeżeli posiadasz taki rower to masz blokadę zawsze ze sobą, gdyż jest ona wbudowana w siodełko. Ten pomysł zapewnia szybkie zablokowanie tylnego koła bez potrzeby stosowania dodatkowych akcesoriów blokujących. Składamy siodełko i zapinamy je na tylnym kole. Nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie, ale przynajmniej nikt na naszym rowerze nie odjedzie, więc takie zabezpieczenie sprawdzi się w miejscach, gdzie mamy raczej rower na oku.

Dużo zabezpieczeń Dużo zabezpieczeń www.pinterest.com

Dużo zabezpieczeń

A teraz z przymrużeniem oka - takie zabezpieczenie roweru gwarantuje nam sukces. Raczej nikt nie da rady go ukraść!

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.