Gdzie na rower?

 • Tour de Wybrzeże 2014

  Tour de Wybrzeże 2014

  Pomysł na tę wyprawę urodził się w naszych głowach już w zeszłym roku. Jeździliśmy z Piotrem wielokrotnie po górach, byliśmy też na Mazurach i Warmii, na rowerach zjeździliśmy też kawał Mazowsza. Oczywistym stało się więc, że chcielibyśmy również pojeździć nad morzem. A gdzie? Wszędzie!

 • Gdzie na rower? Ciekawe regiony Polski

  Gdzie na rower? Ciekawe regiony Polski

  Wiele osób zapewne ma już plany, gdzie pojedzie jeszcze w te wakacje. Dla tych, którzy zamierzają być spontaniczni, nie mają pomysłu, albo ich plany właśnie się zawaliły, przedstawiamy kilka mniej lub bardziej gotowych propozycji.

 • 'Gdańsk - Miasto Jutra' - już wkrótce największa rowerowa gra miejska tego roku

  "Gdańsk - Miasto Jutra" - już wkrótce największa rowerowa gra miejska tego roku

  Już 9 sierpnia w Gdańsku odbędzie się największa tegoroczna rowerowa gra miejska. Na kilkuset fanatyków jazdy na dwóch kółkach czekać będzie kilkugodzinna, pełna wyzwań zabawa. Intrygująca fabuła, fantastyczne postacie i niebanalne zadania w przestrzeni miejskiej, to tylko część atrakcji, jakie czekają na uczestników zabawy. Wielkie przedsięwzięcie rowerowe ma pokazać, jak wiele inwestycji transportowych zrealizowano w Gdańsku dzięki środkom z Unii Europejskiej.

 • Rowerowe Wtorki wracają nad Wisłą

  Rowerowe Wtorki wracają nad Wisłą

  Cykl Rowerowe Wtorki, który w kwietniu ściągnął pasjonatów dwóch kółek i dobrego kina do Luny, wraca w letniej, plenerowej odsłonie. Wracamy już 17 czerwca w nadwiślańskiej klubokawiarni Plażowa.

 • GreenVelo, czyli 2000 km tras rowerowych w Polsce Wschodniej!

  GreenVelo, czyli 2000 km tras rowerowych w Polsce Wschodniej!

  28 maja odbyła się konferencja prasowa dotycząca postępów w realizacji jednego z największych rowerowych projektów w Polsce. 5 województw, 1980 km tras rowerowych oraz 24 870 588,44 pln do wydania, czyli GreenVelo - Wschodni Szlak Rowerowy. Termin realizacji przedsięwzięcia - 31 grudnia 2015.

 • 'Kraków - Miasto Jutra', największa rowerowa gra miejska tego roku

  "Kraków - Miasto Jutra", największa rowerowa gra miejska tego roku

  Już 28 czerwca w Krakowie odbędzie się największa tegoroczna rowerowa gra miejska. Na kilkuset fanatyków jazdy na dwóch kółkach czekać będzie kilkugodzinna, pełna wyzwań zabawa. Intrygująca fabuła, fantastyczne postacie i niebanalne zadania w przestrzeni miejskiej, to tylko część atrakcji, jakie czekają na uczestników zabawy. Wielkie przedsięwzięcie rowerowe ma pokazać, jak wiele inwestycji transportowych zrealizowano w Krakowie dzięki środkom z Unii Europejskiej.

 • Konstanciński Rower Miejski rusza 15 czerwca

  Konstanciński Rower Miejski rusza 15 czerwca

  Urząd Miasta i Gminy Konstancin - Jeziorna podpisał z firmą Nextbike umowę w sprawie uruchomienia i obsługi systemu wypożyczalni rowerowych Veturilo na terenie Konstancina. System ma być gotowy na 15 czerwca.

 • Najbardziej niesamowite trasy na wyprawę rowerową

  Najbardziej niesamowite trasy na wyprawę rowerową

  Większość z nas wakacje spędzi jeżdżąc na rowerze w jakimś miłym zakątku Polski lub Europy. Są jednak ludzie, którym zwykła wycieczka nie wystarcza. Przedstawiamy kilka propozycji wycieczek dla tych, którzy jedzą miód wyłącznie metodą żucia pszczół.

 • Nowelizacja Prawa wodnego, a rowerzysta

  Nowelizacja Prawa wodnego, a rowerzysta

  11.05.2014 prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację Prawa Wodnego, co ułatwi budowę dróg rowerowych, wytyczanie szlaków turystycznych wzdłuż rzek oraz umożliwi jazdę rowerem po wałach przeciwpowodziowych. Wbrew wielu entuzjastycznym wypowiedziom akt ten nie sprawi, że nagle w Polsce powstaną tysiące kilometrów ścieżek rowerowych, jest jednak ważny co najmniej z kilku powodów.

 • 9 pomysłów na rowerową wycieczkę - przewodnik niepraktyczny

  Kiedy decydujecie się na rowerowe wakacje, musicie pamiętać, że na rowerze można dojechać wszędzie. Oznacza to, że jeśli nie postawicie wyraźnej tamy swojej wyobraźni, zamiast w siodełku spędzicie wakacje na dylematach typu "Dolina Loary, czy Piaseczno?". Ten tekst jest próbą naszkicowania granic, w jakich możemy szukać inspiracji do rowerowej wycieczki.

 • Turystyka rowerowa last minute

  Turystyka rowerowa last minute

  Dzisiejsza turystyka rowerowa stwarza wielkie możliwości. Można znaleźć firmę, która zaproponuje trasę, załatwi noclegi, poinstruuje na trasie, przewiezie was i wasze rowery, a na miejscu będzie za wami wozić bagaże. To duże ułatwienie dla tych, którzy nie wiedzą, jak zabrać się do podróżowania rowerem lub po prostu lubią wysiłek, ale na wakacjach cenią też elementarny luksus.

 • Rowerowy wypad w wiosenne Sudety

  Rowerowy wypad w wiosenne Sudety

  Kiedyś, w czasie zimowego spotkania ze znajomymi, luźno rzucony pomysł wyprawy rowerowej po Sudetach stał się przyczyną czterodniowego wiosennego wyjazdu w górską dzicz. Realizacja tego pomysłu przyszła stosunkowo łatwo, gdyż rejony te znałem z wcześniejszych wycieczek, a dodać do ulubionych tras należało tylko rowery. Nasz stały dwuosobowy team w składzie Piotrek i ja, samochód osobowy typu hatchback ze zmaksymalizowaną przestrzenią bagażową, cztery dni wolnego w domu, dwa dni wolnego w pracy i można jechać.

 • Na rowerze od morza do gór. Powstanie blisko 10 tysięcy km rowerowych tras?
 • Rowerem wzdłuż Wisły. Ta trasa ma połączyć Bałtyk z górami

  Rowerem wzdłuż Wisły. Ta trasa ma połączyć Bałtyk z górami

  Województwo pomorskie przymierza się do budowy Wiślanej Trasy Rowerowej, która ma połączyć Pomorze z południem Polski. Pomorski odcinek będzie liczył ok. 200 km. Oprócz tej inwestycji samorząd planuje utworzenie jeszcze jednej międzynarodowej trasy, dzięki której wzdłuż wybrzeża Bałtyku cykliści będą mogli pokonać odcinek od Ustki do granicy z woj. warmińsko-mazurskim.

 • Rowerem bez granic

  Rowerem bez granic

  Rower to wolność, cóż więc może być bliższego sercu rowerzysty niż leśne trasy przecinające granice państw?