Gdzie na rower?

 • Na rowerze po Śląskiem: Subregion Zachodni [BLOG]

  Na rowerze po Śląskiem: Subregion Zachodni [BLOG]

  Odkrywania niepoznanego i przełamywania stereotypów ciąg dalszy - Śląskie na rowerze! Tym razem, po pięknym Beskidzie Śląskim, wybrałem się na rower na zachodnie tereny województwa śląskiego, gdzieś między Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Racibórz. Wszystkim znane, ale czy odwiedzone... na rowerze?

 • Gdzie na rowerze na weekend wokół Krakowa? [BLOG]

  Gdzie na rowerze na weekend wokół Krakowa? [BLOG]

  Wielu rowerzystów twierdzi, że pod względem rowerowym Kraków został w czepku urodzony. Może nie z uwagi na rozwiązania w samym mieście (bo w tej kwestii... hm... tego... no... słabo!), ale ze względu na to, co oferują jego stosunkowo bliskie okolice.

 • Gdzie na rowerze na weekend blisko dużych miast? cz.1 [BLOG]
 • 78-latek ruszył w rowerową pielgrzymkę dookoła Polski. Za trzy dolary dziennie

  78-latek ruszył w rowerową pielgrzymkę dookoła Polski. Za trzy dolary dziennie

  - To dla mnie najtrudniejsza podróż - przyznaje 78-letni Janusz Strzelecki-River, który na rowerze zjechał już pół świata. - Bo jak ja, kurde, przejadę tę Polskę za 10 zł dziennie? Ludzie są przecież różni - popatrzą, spytają: "O, co za obcy facet tutaj jedzie? A po co on do nas?". I co ja wtedy zrobię?

 • Rowerem po Europie: Belgia - tu rowerzysta ma pierwszeństwo!

  Rowerem po Europie: Belgia - tu rowerzysta ma pierwszeństwo!

  Kraj kojarzony przez wielbicieli kolarstwa z wiosennymi klasykami, ma również na co dzień wiele wspólnego z rowerami. Jazda na rowerze w Belgii jest czymś oczywistym i przekonamy się o tym od razu, gdy tylko się tu znajdziemy. Słynne wyścigi - Walońska Strzała czy Liege-Bastogne-Liege - są tu prawdziwym świętem i tematem numer jeden w mediach. Każdy turysta, który chce zwiedzić Belgię na rowerze, doceni natomiast różnego rodzaju rozwiązania, które mają na celu zoptymalizować komfort i bezpieczeństwo z punktu widzenia użytkowników dwóch kółek.

 • Trasy rowerowe dla rodzin, amatorów i zawodowców: Dolina Bystrzycy

  Trasy rowerowe dla rodzin, amatorów i zawodowców: Dolina Bystrzycy

  Niewiele jest w Polsce miast, które mają tak piękne położenie i tak rzadko potrafią je wykorzystać. O tym, że Wrocław to miasto nad Odrą, wiedzą wszyscy, za to o pozostałych rzekach, które właśnie tu się łączą, zapomina bardzo wiele osób.

 • Cezary Zamana dzieli się najlepszymi miejscami do jazdy rowerem mtb w Polsce
 • Trasy rowerowe dla rodzin, amatorów i zawodowców: Jaworzno

  Trasy rowerowe dla rodzin, amatorów i zawodowców: Jaworzno

  Czy da się wyznaczyć w Jaworznie ciekawą, stukilometrową trasę rowerową? To nie jest trudne w mieście, które ma na swoim terytorium 270 kilometrów rekreacyjnych szlaków rowerowych. Przedstawiamy trzy rowerowe trasy w okolicach Jaworzna: ekstremalną, midi oraz mini.

 • Trasy rowerowe dla rodzin, amatorów i zawodowców: Wokół Kobióra, Żor, Pszczyny
 • Trasy rowerowe dla rodzin, amatorów i zawodowców: Lanckorona i Kalwaria Zebrzydowska

  Trasy rowerowe dla rodzin, amatorów i zawodowców: Lanckorona i Kalwaria Zebrzydowska

  Zwiedzając ten przepiękny region Polski będziemy poruszać się po pogórzu makowskim, gdzie różnice wysokości, a szczególnie stromizny podjazdów, mogą być prawie alpejskie - to w trasie ekstremalnej, wokół kalwaryjsko-lanckorońskich pagórków tegoż pogórza - w czasie jazdy trasą średnią, oraz zróżnicowaną rzeźbą terenu o niezwykłej urodzie przyrody i architektury - co zapewni nam trasa rodzinna.

 • Trasy rowerowe dla rodzin, amatorów i zawodowców: Tenczynek

  Trasy rowerowe dla rodzin, amatorów i zawodowców: Tenczynek

  Przedstawiamy trzy zróżnicowowane pod względem długości, przewyższeń i trudności trasy rowerowe w okolicy Tenczynka. Zaawansowani rowerzyści, niedzielni amatorzy kolarstwa jak i rodziny z dziećmi znajdą coś dla siebie w tej jakże pięknej okolicy

 • Trasy rowerowe dla rodzin, amatorów i zawodowców: Dolina Baryczy

  Trasy rowerowe dla rodzin, amatorów i zawodowców: Dolina Baryczy

  Zwiedzanie Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy rowerem jest wręcz rozwiązaniem idealnym. W ostatnich latach, kiedy kraina przestała być własnością skarbu państwa i obok stawów hodowlanych oraz rezerwatów przyrody wytyczono tu trasy turystyczne, można zwiedzać okolicę, przemieszczając się kilkoma malowniczymi i płaskimi trasami.

 • Rowerem po Europie: Włochy? Tylko na rowerze!

  Rowerem po Europie: Włochy? Tylko na rowerze!

  Wielbicielom aktywnej turystyki tego kraju z pewnością nie trzeba szerzej przedstawiać ani tym bardziej reklamować. Włochy to prawdziwa rowerowa mekka, do której każdy szanujący się wielbiciel podróży na dwóch kółkach powinien zawitać chociaż jeden raz.

 • Z przyczepką i sakwami - rowerem po Warmii [cz. 2] Na trasie

  Z przyczepką i sakwami - rowerem po Warmii [cz. 2] Na trasie

  Potraktowałyśmy nasz wyjazd jako test sprzętu, rowerów i naszych terenowych możliwości. Zabrałyśmy rzeczy do biwakowania, dwa zestawy: rower + przyczepka towarowa i rower + sakwy na bagażnik oraz SIEBIE czyli dwie, niemal początkujące rowerzystki - początkujące, przynajmniej wyprawowo.

 • Z przyczepką i sakwami - rowerem po Warmii [cz. 1] Przygotowania do wyprawy