Rowerem po Europie

 • Rowerem po Europie: Uporządkowany i na luzie? Berlin - cały dla rowerzystów!
 • Rowerem po Europie: Piękny i z rowerowym potencjałem. Budapeszt!

  Rowerem po Europie: Piękny i z rowerowym potencjałem. Budapeszt!

  Trudno powstrzymać się od postawienia wykrzyknika przy nazwie węgierskiej stolicy. Na pewno ta swego rodzaju emfaza nie zdziwi nikogo, kto choć raz był w Budapeszcie - jednym z najpiękniejszych miast w skali (co najmniej) Europy. Do tego, nie da się nie zauważyć, że Budapeszt z roku na rok staje się coraz bardziej przyjazny dla użytkowników dwóch kółek. Wzorem innych europejskich aglomeracji, które od lat rozwijają kulturę rowerową, stawia na popularyzację ruchu rowerowego, zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów.

 • Rowerem po Europie: Wiedeń, Bratysława, Dunaj i rowery

  Rowerem po Europie: Wiedeń, Bratysława, Dunaj i rowery

  Dwie stolice w jeden dzień, niemal na wyciągnięcie ręki czy też może raczej koła Co by nie powiedzieć - sześćdziesięciokilometrowy odcinek trasy EuroVelo 6 łączący Wiedeń z Bratysławą - zachęca do tego, żeby właśnie w tych okolicach spędzić np. jeden z długich weekendów. Pomysł wydaje się idealnie dostosowany do potrzeb aktywnych turystów, którzy w krótkim czasie chcą jednocześnie zażyć rekreacji i zwiedzić atrakcyjne miasta.

 • Rowerem po Europie: Z Drakulą na rowerze. Czas na przygodę!

  Rowerem po Europie: Z Drakulą na rowerze. Czas na przygodę!

  Nie wiem ile Drakuli jest w Transylwanii i ile Transylwanii w Drakuli, jedno jest pewne, jeśli nieco demonizowana postać Włada III Palownika roztacza jakieś uroki nad ?Krainą siedmiu grodów? - to choć mogą one powodować uzależnienie - nie bójmy się dać zaczarować Zresztą, kto tylko tu zawita, nie będzie już mieć większego wyboru.

 • Rowerem po Europie: Z sąsiedzką wizytą na dwóch kółkach? Postaw na Czechy!

  Rowerem po Europie: Z sąsiedzką wizytą na dwóch kółkach? Postaw na Czechy!

  Planujesz aktywny weekend, a może dłuższą wyprawę rowerową? Warto wybrać się do naszych południowych sąsiadów - Czesi nie tylko przekonali się do tego rodzaju transportu, ale też z roku na rok widać coraz więcej konkretnych przykładów tej pasji. Sieć dobrze utrzymanych i oznakowanych dróg rowerowych (cztery rodzaje - od krajowych po lokalne) rośnie w dość szybkim tempie (choćby rok temu oddano do użytku wiele kolejnych odcinków przy granicy z Niemcami)

 • Rowerem po Europie: Fiets i Holandia - nierozerwalny związek!

  Rowerem po Europie: Fiets i Holandia - nierozerwalny związek!

  Trudno w jakimkolwiek języku znaleźć tak "dziwne" określenie roweru jak "fiets" - to jednak słowo-klucz, którym z powodzeniem otworzymy sobie drzwi prowadzące do holenderskiego serca, sposobu myślenia i mentalności. Holandia i rowery to jedno! Wystarczy spojrzeć na mapę, żeby przekonać się z czym mamy do czynienia. Sieć tras rowerowych jest tutaj tak gęsta jak nigdzie indziej. Czy w Holandii wszystko kręci się wokół rowerowego kółka? Nie wiem czy znalazłby się ktoś, kto odważyłby się w to wątpić!

 • Rowerem po Europie: Belgia - tu rowerzysta ma pierwszeństwo!

  Rowerem po Europie: Belgia - tu rowerzysta ma pierwszeństwo!

  Kraj kojarzony przez wielbicieli kolarstwa z wiosennymi klasykami, ma również na co dzień wiele wspólnego z rowerami. Jazda na rowerze w Belgii jest czymś oczywistym i przekonamy się o tym od razu, gdy tylko się tu znajdziemy. Słynne wyścigi - Walońska Strzała czy Liege-Bastogne-Liege - są tu prawdziwym świętem i tematem numer jeden w mediach. Każdy turysta, który chce zwiedzić Belgię na rowerze, doceni natomiast różnego rodzaju rozwiązania, które mają na celu zoptymalizować komfort i bezpieczeństwo z punktu widzenia użytkowników dwóch kółek.

 • Rowerem po Europie: Hiszpania czyli góry, plaże i zabytki

  Rowerem po Europie: Hiszpania czyli góry, plaże i zabytki

  Jeden z najpiękniejszych, najbardziej inspirujących krajów świata - Hiszpania - jest także (jak zapewne wiedzą wielbiciele dwóch kółek) prawdziwym rajem dla rowerzystów. Niezależnie czy za cel naszej wyprawy wybierzemy największe miasta, nadmorskie prowincje, góry, czy wyspy - niemal wszędzie czekają na nas kilometry dobrze utrzymanych dróg rowerowych. Do Hiszpanii co roku wyruszają tysiące rowerzystów - w tym również amatorzy kolarstwa górskiego.

 • Rowerem po Europie: Włochy? Tylko na rowerze!

  Rowerem po Europie: Włochy? Tylko na rowerze!

  Wielbicielom aktywnej turystyki tego kraju z pewnością nie trzeba szerzej przedstawiać ani tym bardziej reklamować. Włochy to prawdziwa rowerowa mekka, do której każdy szanujący się wielbiciel podróży na dwóch kółkach powinien zawitać chociaż jeden raz.

 • Rowerem po Europie: Chorwacja tylko dla śmiałków?

  Rowerem po Europie: Chorwacja tylko dla śmiałków?

  Jeden z głównych celów wakacyjnych wypraw Polaków. Być może ?boom? na Chorwację już minął, ale niemal każdy, kto był w tym niezwykłym kraju choć jeden raz, planuje tu wrócić. Chorwacja ma w sobie tyle urody, że warto ją odkrywać na wszelkie możliwe sposoby - trudno się dziwić, że z roku na rok przybywa na chorwackich szlakach rowerzystów, a wraz z nimi kolejnych tras przeznaczonych dla amatorów dwóch kółek.

 • Rowerem po Europie: Zima. Rower? Kopenhaga!

  Rowerem po Europie: Zima. Rower? Kopenhaga!

  Nawet najwięksi entuzjaści dwóch kółek zimą niekoniecznie widzą się w roli turysty. Rzeczywiście, w zdecydowanej większości przypadków nie byłoby to godne polecenia. Jeśli jednak długie zimowe wieczory zaczynają przypominać niekończącą się telenowelę, warto coś z tym zrobić, a przynajmniej spróbować. Zapraszamy do stolicy Danii, najbardziej przyjaznego miasta dla rowerzystów - nawet zimą!

 • Rowerem po Europie: Dania - fiordy, plaże i rowery

  Rowerem po Europie: Dania - fiordy, plaże i rowery

  Gdyby Duńczycy decydowali o zmianie symboli narodowych, prawdopodobnie w herbie, oprócz królewskich akcentów, znalazłoby się też coś, co miałoby związek z jedną z największych duńskich pasji - rowerem. To żadna przesada! Jeśli nie jesteś pasjonatem jazdy na dwóch kółkach, przybywając do Danii, szybko się o tym przekonasz. Nie wyobrażasz sobie życia bez roweru? Na pewno od dawna wiesz, że Dania to prawdziwa "mekka" dla wielbicieli tych ekologicznych jednośladów!

 • Rowerem po Europie: Szwecja - powiew historii, spokój i dziewicza przyroda