Porady

 • Gwarancja i kwestie przeglądów na przykładzie trzech producentów rowerów [BLOG]
 • Trzymaj formę - Czesław Lang [cz. 5] Jak wyglądało zawodowe kolarstwo szosowe kiedyś, jak wygląda dziś?

  Trzymaj formę - Czesław Lang [cz. 5] Jak wyglądało zawodowe kolarstwo szosowe kiedyś, jak wygląda dziś?

  Kolarstwo było kiedyś wg mnie bardziej ciekawe niż teraz, bo oprócz tego, że trzeba było być silnym i wydolnym, to jeszcze trzeba było mieć głowę do myślenia - mówi dyrektor generalny TdP Czesław Lang. Przedstawiamy piątą część wywiadu z ikoną polskiego kolarstwa, z której dowiecie się m.in.: co zmieniło się w zawodowym kolarstwie na przestrzeni 30 lat, czym zajmował się kiedyś dyrektor sportowy, co to jest wachlarz i co to znaczy ścigać się na rancie.

 • Produkty rowerowe z Lidla - co dobrego oprócz ceny? [TEST]
 • Trzymaj formę - Czesław Lang [cz. 4] Kolarska dieta Langa

  Trzymaj formę - Czesław Lang [cz. 4] Kolarska dieta Langa

  Gdybym w czasie mojej kariery zawodniczej wiedział to co wiem teraz o zasadach odżywiania się, to w sporcie miałbym dużo lepsze wyniki - mówi dyrektor generalny TdP Czesław Lang. Przedstawiamy czwartą część wywiadu z ikoną polskiego kolarstwa, z której dowiecie się m.in.: jak ważne jest zdrowe odżywianie, co jeść by czuć się dobrze, jak podkręcić metabolizm.

 • Rower, praca i cztery pory roku [BLOG]

  Rower, praca i cztery pory roku [BLOG]

  Każdy w życiu pragnie zmian. Tak i ja postanowiłem coś zmienić w swoim życiu. Było to kilka lat temu. Całymi dniami siedziałem w pracy, potem siedziałem w domu i jedyny czas aby się poruszać przypadał na weekend. Stąd wziął się pomysł żebym codziennie dojeżdżał do pracy rowerem. Żeby go zrealizować musiałem zmienić swoje podejście jak również cykl dnia, zrezygnować z kliku rzeczy lub wymienić je na inne.

 • Trzymaj formę - Czesław Lang [cz. 3] Gdzie i jak trenować kolarstwo szosowe?

  Trzymaj formę - Czesław Lang [cz. 3] Gdzie i jak trenować kolarstwo szosowe?

  Każdemu polecam systematyczność w jeździe na rowerze, jeździć najlepiej codziennie, nawet tylko pół godziny, ale organizm uwielbia systematyczność właśnie - mówi dyrektor generalny TdP Czesław Lang. Przedstawiamy trzecią część wywiadu z ikoną polskiego kolarstwa, z której dowiecie się m.in.: jak trenować kolarstwo, co przeszkadza w jeździe na rowerze, czy jeżdżąc na rowerze narażamy się na kontuzje.

 • Jakie hamulce do roweru górskiego? Przegląd rozwiązań

  Jakie hamulce do roweru górskiego? Przegląd rozwiązań

  Przez długie lata w rowerach górskich rządziły hamulce szczękowe - najpierw cantilevery, a następnie V-brake. Rzadko kiedy można było spotkać sławne hydrauliczne Magury, najczęściej u kolarzy z grubszym portfelem lub na stronach katalogów rowerowych. Jednak one też były szczękowymi hamulcami współdziałającymi z felgą koła.

 • Akademia MTB Cezarego Zamany: [odc. 7] Specyfika urazów kolarskich i ich prewencja
 • Trzymaj formę - Czesław Lang [cz. 2] Jak dobrać sprzęt do uprawiania kolarstwa szosowego?

  Trzymaj formę - Czesław Lang [cz. 2] Jak dobrać sprzęt do uprawiania kolarstwa szosowego?

  Źle dobrana rama, złej długości mostek, za długie, lub za krótkie korby, źle ustawiona wysokość siodełka - to wszystko ma wpływ na wygodę, lub też niewygodę jazdy na rowerze - mówi dyrektor generalny TdP Czesław Lang. Przedstawiamy drugą część wywiadu z ikoną polskiego kolarstwa, z której dowiecie się m.in.: jak dopasować do siebie rower, czy specjalne akcesoria szosowe są niezbędne do jazdy amatorskiej, jak to jest naprawdę z wygodą na szosówce.

 • Trzymaj formę - Czesław Lang [cz. 1] Jak zacząć przygodę z kolarstwem szosowym?

  Trzymaj formę - Czesław Lang [cz. 1] Jak zacząć przygodę z kolarstwem szosowym?

  Jeżeli będziesz potężnie zbudowany, będziesz finiszował, jeżeli jesteś lekki, będziesz jeździł dobrze pod górę, możesz też połączyć te dwie rzeczy i jeździć świetnie i tu i tu - mówi dyrektor generalny TdP Czesław Lang. Przedstawiamy pierwszą część wywiadu z ikoną polskiego kolarstwa, z której dowiecie się m.in.: co daje uprawianie kolarstwa szosowego, czy trzeba mieć jakieś predyspozycje fizyczne by zostać kolarzem, w jakim wieku można zacząć jeździć na rowerze na poważnie.

 • Na rowerze zgodnie z prawem [Quiz] cz. 3
 • Apteczka rowerowa - co powinna zawierać i ile ważyć? [BLOG]
 • Miniporadnik: Na co uważać jesienią podczas jazdy na rowerze
 • Rowerowe technologie przyszłości

  Rowerowe technologie przyszłości

  Podstawy działania mechanizmu rowerowego od ponad 100 lat pozostają niezmienne, jednak XXI wiek wprowadził liczne udogodnienia technologiczne, z których korzystać mogą rowerzyści na całym świecie. Przydatne gadżety, aplikacje i rozwiązania techniczne sprawiają, że kręcenie kółkiem spełnia w 100% kryteria nowoczesności. Interaktywne technologie towarzyszą nam na co dzień, a jazda na rowerze nie jest wyjątkiem.

 • Co pamiętasz z egzaminu na kartę rowerową? [BLOG]

  Co pamiętasz z egzaminu na kartę rowerową? [BLOG]

  Mój pierwszy kontakt z rowerem nastąpił ponad dwadzieścia lat temu. Był to trójkołowiec, na którym czteroletnia sąsiadka z bloku pozwalała mi się od czasu do czasu przejechać. Trochę później miałem już własnego BMX'a z doczepionymi pomocniczymi kołami. Po miesiącu czy dwóch, zastąpił je kij od miotły. Wtedy wszystko zaczęło się na poważnie. Pierwsze gleby, pierwsze siniaki, zdarte dłonie, poharatane łokcie, obdarte kolana