Porady

 • II Quiz wiedzy rowerowej

  II Quiz wiedzy rowerowej

  Rowerami jeździsz od dzieciństwa. Interesujesz się nimi od zawsze i myślisz, że nie kryją przed tobą tajemnic. Sprawdź czy tak jest w istocie i przetestuj swoją rowerową wiedzę w naszym kolejnym quizie.

 • Nie mam się w co ubrać (na rower) [BLOG]

  Nie mam się w co ubrać (na rower) [BLOG]

  "Nie mam się w co ubrać". To chyba jedno z najczęściej wypowiadanych przez kobiety zdań. Można mówić, że jesteśmy niezdecydowane, że marudzimy i narzekamy. W co ubrać się na rower, gdy nie mamy z czego wybierać, bo większość sklepów nie oferuje odzieży dla kobiet?

 • Quiz wiedzy rowerowej

  Quiz wiedzy rowerowej

  Rowerami jeździsz od dzieciństwa. Interesujesz się nimi od zawsze i myślisz, że nie kryją przed tobą tajemnic. Sprawdź czy tak jest w istocie i przetestuj swoją rowerową wiedzę w naszym quizie.

 • Dlaczego kolarze golą nogi? [BLOG]

  Dlaczego kolarze golą nogi? [BLOG]

  Golenie nóg kojarzy się raczej z typowo kobiecym zajęciem. Dlaczego kolarze golą nogi? Czemu chcą mieć piękną, gładką skórę niczym pupa niemowlaka? Kolarstwo to ciężki sport, pełen kontuzji i upadków. Właśnie, dlatego golą nogi.

 • Miniporadnik: Jakie opony do roweru na zimę?
 • Zima na rowerze [QUIZ]

  Zima na rowerze [QUIZ]

  Zima to dla rowerzystów trudny czas. Niskie temperatury, opady śniegu, ograniczona widoczność, słaba przyczepność opon. To wszystko sprawia, że zimą jednośladem jeździ się dużo trudniej niż latem. Są jednak pewne zasady, których stosowanie pozwoli na bezpieczne korzystanie z roweru także w okresie zimowym.

 • Jazda rowerem w zimie [BLOG]

  Jazda rowerem w zimie [BLOG]

  Jazda rowerem w zimie może sprawić wiele przyjemności. Jest tylko jeden warunek. Musisz być do niej przygotowany. Nie wymaga to wiele wysiłku. Poniżej mamy kilka porad.

 • Akademia MTB Cezarego Zamany: [odc. 10] Zasady postępowania w razie urazu
 • Jak jeździć rowerem podczas końca świata - poradnik polskanarowery.pl
 • Jak schudnąć na rowerze? [BLOG]
 • Święta Bożego Narodzenia - okazja by zarazić pasją

  Święta Bożego Narodzenia - okazja by zarazić pasją

  Święta to doskonały moment, by w sugestywny sposób, podając się za świętego Mikołaja, zachęcić do roweru naszych nierowerowych bliskich i znajomych. Bo ostatecznie, kto powiedział, że rowerowe prezenty powinni dostawać tylko ci, którzy rowerem jeżdżą? Rowerowy prezentownik dla tych, którzy nie jeżdżą na rowerze opublikował jakiś czas temu serwis bicycling.com. My przedstawiamy naszą własną listę wierząc w to, że nie ma lepszego prezentu niż dzielenie się swoją pasją.

 • Lód + rower = świetna zabawa

  Lód + rower = świetna zabawa

  Rowerem można jeździć zimą, to chyba już dla wszystkich oczywiste. Byle tylko unikać kopnego śniegu, błota pośniegowego oraz lodu. A właśnie, może lodu wcale nie trzeba unikać?

 • Jak przewieźć rower samolotem? [BLOG]

  Jak przewieźć rower samolotem? [BLOG]

  Dzięki tanim liniom lotniczym podróżowanie samolotem stało się bardzo wygodne i ekonomiczne. Często, ten sam dystans pokonany samochodem jest dużo bardziej kosztowny niż lot samolotem. Do tego dochodzi jeszcze dłuższy czas jazdy. Samolot wypada lepiej. Tylko jak przewieźć rower samolotem? To nic trudnego!

 • Gdzie jechać na rower zimą? [BLOG]

  Gdzie jechać na rower zimą? [BLOG]

  Za oknem zimno, ciemno. Idzie zima i śnieg. Czas szykować narty... Nie ma szans! My już myślimy, gdzie uciec z rowerem przed zimą. Spakujemy rowery i pojedziemy w jakieś ciepłe miejsce. Bez śniegu. Tylko co wybrać. Prawie w całej Europie zima. Poniżej kilka pomysłów, gdzie jechać na rower zimą. Koniec z jazdą na trenażerze!

 • Rowerem po Europie: Zima. Rower? Kopenhaga!

  Rowerem po Europie: Zima. Rower? Kopenhaga!

  Nawet najwięksi entuzjaści dwóch kółek zimą niekoniecznie widzą się w roli turysty. Rzeczywiście, w zdecydowanej większości przypadków nie byłoby to godne polecenia. Jeśli jednak długie zimowe wieczory zaczynają przypominać niekończącą się telenowelę, warto coś z tym zrobić, a przynajmniej spróbować. Zapraszamy do stolicy Danii, najbardziej przyjaznego miasta dla rowerzystów - nawet zimą!