Porady

 • Jak kupić dobry rower? Radzi Maja Włoszczowska
 • 5 sytuacji, w których rower sprawdza się lepiej niż samochód [BLOG]

  5 sytuacji, w których rower sprawdza się lepiej niż samochód [BLOG]

  Rower - wynalazek sprzed przeszło dwóch wieków, niewinne narzędzie ułatwiające przemieszczenie się, bez niepotrzebnego zatruwania środowiska, niewymagające ubezpieczenia, dbające o naszą kondycje i tak szybkie jak tylko chcemy... czyżby idealny środek transportu? Znam, jak wiecie, milion powodów, dla których warto używać roweru. Tym razem skupiam się na tych, które odpierają argumenty zatwardziałych kierowców samochodów

 • Ryszard Szurkowski: Następcy Kwiatkowskiego muszą mieć charakter
 • Jak kupić dobry rower? Radzi gwiazda kolarstwa górskiego
 • Rower to jest szyk!

  Rower to jest szyk!

  Kiedy na ulicach wielkich miast widzę rowerzystki w szpilkach, kapeluszach i sukienkach w kwiaty, sunące dostojnie na swoich miejskich maszynach, patrzę na nie z zachwytem, ale jednocześnie zastanawiam się, czy warto poświęcać wygodę dla elegancji.

 • 5 powodów golenia nóg przez kolarzy

  5 powodów golenia nóg przez kolarzy

  Zastanawialiście się kiedyś dlaczego kolarze golą nogi? Czy dlatego, że są narcyzami wśród sportowców i uwielbiają oglądać swoje umięśnione łydki? Pewnie dla niektórych jest to jeden z powodów, jednakże geneza gładkich nóg wśród kolarzy, także tych uprawiających MTB, jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Poniżej znajdziecie 5 najważniejszych powodów, dla których profesjonalni kolarze pozbywają się owłosienia na nogach.

 • Dr. Albin, czyli Albin Wysocki udziela początkującym rowerzystkom i rowerzystom cennych rad [BLOG]
 • Jak ćwiczyć mięśnie głębokie - kompleks core: Akademia MTB Cezarego Zamany [odc. 11]

  Jak ćwiczyć mięśnie głębokie - kompleks core: Akademia MTB Cezarego Zamany [odc. 11]

  Znaczna część amatorów kolarstwa przykłada dużą wagę do rozwoju wydolności i siły mięśni dolnej połowy ciała. Faktem jest, że w naszej dyscyplinie większość ruchu generowana jest w obrębie tej części ciała. Gdy jednak spojrzeć na sylwetkę kolarza widać, że niejednokrotnie (zwłaszcza przy podjazdach) dość mocno trzyma się kierownicy. O czym to świadczy? Otóż moc generuje się nie tylko poprzez odepchnięcia z nóg.

 • Nie tylko masaż, czyli kolarz u fizjoterapeuty

  Nie tylko masaż, czyli kolarz u fizjoterapeuty

  Fizjoterapeuta w kontekście kolarstwa, najczęściej kojarzy się z członkiem zespołu zawodowej grupy, który jest odpowiedzialny za masowanie zawodników Nie należy jednak mylić fizjoterapeuty z masażystą, a usługi tego pierwszego dedykowane są tak samo dla amatorów jak i zawodowców.

 • Na rower z plecakiem, czyli turystyka bliższa i dalsza

  Na rower z plecakiem, czyli turystyka bliższa i dalsza

  Zbliżają się wakacje, czyli czas wyjazdów, przygód, swobody i zmniejszonej liczby obowiązków - lub też dla niektórych szczęśliwców - całkowity brak tych ostatnich. Stara prawda mówi, że ten kto ma czas nie ma pieniędzy, natomiast kto ma pieniądze - nie ma czasu. Na brak czasu niewiele da się zrobić, ale jeżeli masz możliwość i ochotę ciekawie spędzić nadchodzące ciepłe letnie miesiące, a nie masz zbyt dużo pieniędzy, da się coś na to poradzić.

 • Maraton MTB nad Gardą od kuchni [BLOG]

  Maraton MTB nad Gardą od kuchni [BLOG]

  Minęło już trochę czasu od jakże udanego dla mojej drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wyjazdu na wielki festiwal rowerowy nad Gardą, gdzie na dystansie Grande (74 km i nieco ponad 2800 m przewyższeń) wygrałam klasyfikację wśród kobiet, a Bogdan Czarnota zajął 6 miejsce openNa przykładzie tego wyjazdu opowiem wam jak z moim team'em zwykle przygotowujemy się do takich startów i zdradzę nieco sekretów z naszej kolarskiej kuchni.

 • Rowerem po Europie: Hiszpania czyli góry, plaże i zabytki

  Rowerem po Europie: Hiszpania czyli góry, plaże i zabytki

  Jeden z najpiękniejszych, najbardziej inspirujących krajów świata - Hiszpania - jest także (jak zapewne wiedzą wielbiciele dwóch kółek) prawdziwym rajem dla rowerzystów. Niezależnie czy za cel naszej wyprawy wybierzemy największe miasta, nadmorskie prowincje, góry, czy wyspy - niemal wszędzie czekają na nas kilometry dobrze utrzymanych dróg rowerowych. Do Hiszpanii co roku wyruszają tysiące rowerzystów - w tym również amatorzy kolarstwa górskiego.

 • Najlepsze aplikacje dla rowerzysty [BLOG]

  Najlepsze aplikacje dla rowerzysty [BLOG]

  Nowe technologie pomagają już nie tylko w życiu zawodowym. Bardzo pomocne są przy realizowaniu naszych pasji. W sieci dostępne są doskonałe mobilne aplikacje dla rowerzysty, które ułatwią rowerowe życie. Możemy już nie tylko sprawdzać dystans, trasę i puls. Ważenie roweru, bike fitting, naprawa sprzętu, program treningowy - tak, to wszystko możesz mieć w swoim telefonie lub na tablecie. Prezentujemy te najciekawsze.

 • Dwudniowe 450 km z Nysą Łużycką i Odrą, od Forstu do Świnoujścia [BLOG]
 • 1% z PIT na rowery? Można zrobić jeszcze więcej!