Porady

 • Biegówki - zimowa alternatywa [BLOG]

  Biegówki - zimowa alternatywa [BLOG]

  Krótki dzień oraz brak słońca pewnie wielu zniechęca do wychodzenia z domu, nie mówiąc o aktywności na świeżym powietrzu. Większość z Was pewnie pochowała rowery w piwnicach i zrezygnowała zupełnie z ruchu na świeżym powietrzu. Zupełnie niesłusznie, bo choć sam nie jestem miłośnikiem tej pory roku to zgadzam się ze skandynawskim przysłowiem ?nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiedni ubiór?.

 • Przypominamy: nie daj się nabrać, czyli na co uważać kupując rower
 • Jak szybko schudnąć? [BLOG]

  Jak szybko schudnąć? [BLOG]

  Jak schudnąć szybko? Bez konieczności wykonywania długich i monotonnych treningów, bez wielu godzin spędzonych w siłowni na bieżni, trenażerze lub innym podobnym urządzeniu, bez wielogodzinnej jazdy na rowerze, szczególnie w zimie. Jest na to prosty sposób - HIIT.

 • Jeździmy rowerem po domu [BLOG]

  Jeździmy rowerem po domu [BLOG]

  Za oknem coraz zimniej. Niedługo spadnie śnieg. Kolarze muszą schować się w domach. To jednak nie koniec jazdy na rowerze. Czas pojeździć w domu. Nie myślę jednak o pedałowaniu dookoła stołu w salonie. Są bardziej wyrafinowane sposoby. Trenażer w ruch!

 • Jak nie przytyć w trakcie świąt?

  Jak nie przytyć w trakcie świąt?

  Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Zima czeka cierpliwie, żeby zaatakować mrozem i śniegiem. Robiąc świąteczne zakupy zastanawiamy się: kto to wszystko zje i ile kilogramów nam od tego przybędzie? Osoby uprawiające jakąś dyscyplinę sportu mają spory dylemat. Zgodnie z tradycją należało by spędzić okres przedświąteczny na zakupach, a święta przesiedzieć przy stole. Może jest jednak inny sposób, aby nie stracić kondycji i nie złapać lekkiej nadwagi?

 • Nie tylko gwiazdkowe prezenty dla rowerzystów
 • Kupujemy rower na zimę - na co zwrócić uwagę

  Kupujemy rower na zimę - na co zwrócić uwagę

  Jedną z barier powstrzymujących wielu rowerzystów przed zimową jazdą jest obawa przed zniszczeniem roweru przez wilgoć i sól. Wprawdzie na razie nic nie zapowiada, że będziemy cierpieli w tym sezonie na nadmiar tych atrakcji, ale nic nie zaszkodzi przygotować się do nich. Najlepiej w tym celu odstawić nasz ukochany rower do ciepłego, suchego i bezpiecznego pomieszczenia i wsiąść na specjalny rower zimowy.

 • Jaki wybrać trenażer? [BLOG]

  Jaki wybrać trenażer? [BLOG]

  Trenażer, dla jednych genialny przyrząd do treningu, dla innych maszyna tortur. Ja osobiście zaliczam się do tej drugiej grupy. Nie jestem fanem tego urządzenia. Pedałowanie w mieszkaniu bardzo męczy psychicznie. Jednak muszę przyznać, że do trenowania zimą oraz wykonania bardziej złożonego treningu jest doskonały.

 • Jak utrzymać formę zimą? [BLOG]

  Jak utrzymać formę zimą? [BLOG]

  Idzie zima. Temperatura spada w nocy już poniżej zera. U większości rowerzystów rower wylądował w garażu, na balkonie, w piwnicy. Czeka na lepsze czasy, czyli dobrą pogodę. Takie czekanie mu nie zaszkodzi. Co innego twoja kondycja. Jak utrzymać formę zimą? Tak by na wiosnę śmigać tak szybko i daleko jak wcześniej? Łatwizna!

 • Kolęda rowerzystów - Jingle Bells na dzwonkach rowerowych
 • Zdrowy styl życia według Michaliny Ziółkowskiej [WYWIAD]

  Zdrowy styl życia według Michaliny Ziółkowskiej [WYWIAD]

  Osobom profesjonalnie uprawiającym sport najczęściej udaje się utrzymać zgrabną figurę. Czy jest to spowodowane dużą motywacją do treningu, czy tajemną wiedzą na temat diety, czy też znajomością potrzeb swojego organizmu? O odpowiedź na te i inne pytania poprosiliśmy Michalinę Ziółkowską, zawodniczkę MTB, reprezentującą Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

 • Jaki rower do cyclocrossu? [BLOG]

  Jaki rower do cyclocrossu? [BLOG]

  Na pierwszy rzut oka wydaje się, że rower do cyclocross'u nie różni się od zwykłej szosówki. Jest jednak wiele szczegółów które go wyróżniają i mają duży wpływ na jazdę. Warto je poznać.

 • Posezonowa regeneracja kolarza MTB

  Posezonowa regeneracja kolarza MTB

  Oglądając relacje z zawodów sportowych mogłoby się wydawać, że życie profesjonalnego sportowca składa się z nieustannego treningu. Najlepszy biathlonista wszechczasów Ole Einar Bjorndalen na pytanie: co robi w wolnym czasie, odpowiedział kiedyś: - Trenuję. Także nasza najlepsza biegaczka narciarska, Justyna Kowalczyk, jest symbolem ciężkiej pracy i katorżniczego treningu. A jak po ciężkim sezonie regenerują swoje siły kolarze górscy? Na to pytanie odpowiada Michalina Ziółkowska z drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

 • Fakty i mity o kolarstwie górskim: Bartek Wawak komentuje
 • Co to jest Cyclocross? [BLOG]

  Co to jest Cyclocross? [BLOG]

  Jesień w kolarstwie to początek sezonu cyclocross'owego. W mediach kolarskich - tych zwykłych i tych społecznościowych - pełno tekstów, zdjęć i filmów. Ludzie biegają po błocie z rowerami na plecach. Zamiast jeździć na "góralach" używają dziwnych szosówek. O co w tym chodzi?