Porady

 • Co kupić do roweru? [BLOG]

  Co kupić do roweru? [BLOG]

  Kupiłeś swój wymarzony rower. Jest najlepszy, najfajniejszy i jeździ się super. Do czasu. Rozmawiasz z innymi kolarzami, czytasz gazety i portale rowerowe. Wszyscy podpowiadają co jeszcze musisz zmienić, dokupić. Wtedy dopiero jazda będzie przyjemniejsza, szybsza i bardziej cool! Milion podpowiedzi i co właściwie wybrać?

 • Jak przystosować rower rekreacyjny do jazdy komunikacyjnej

  Jak przystosować rower rekreacyjny do jazdy komunikacyjnej

  Wiosna za pasem, a o zimie nieprzyjemnie przypomina ci fałdka tłuszczu nad paskiem... Nie masz ani czasu, ani ochoty na zapisanie się na dodatkowe zajęcia, a polska kuchnia jest na tyle smaczna, że nie jesteś w stanie zrezygnować z jej przysmaków. Otóż narzędzie treningowe, które pozwoli ci być zdrowszym, szczuplejszym, zaoszczędzić czas i pieniądze stoi nieużywane w twojej piwnicy. Wymaga tylko trochę uwagi i delikatnych modyfikacji aby zaczęło przynosić ci same korzyści.

 • 5 trendów w rowerowej modzie na wiosnę 2016 [BLOG]
 • Przygotowani do testu, start! - czyli trzy systemy kół w wydaniu praktycznym [BLOG]
 • Błędy początkujących rowerzystów [BLOG]

  Błędy początkujących rowerzystów [BLOG]

  Każdy kiedyś robił coś po raz pierwszy. Jest dreszczyk emocji. Często jednak na początku robimy błędy. Oczywiście na własnych najlepiej się uczy. Wiele z nich ktoś już jednak popełnił i możesz dzięki temu sam ich uniknąć. Z początkującymi kolarzami jest podobnie.

 • Jak wybrać rower MTB

  Jak wybrać rower MTB

  Już dawno minęły czasy, kiedy przy kupnie roweru wybierało się jedną z dwóch opcji: rower MTB z marketu lub kolarzówka. W ostatnich latach rynek rowerowy rozwinął się tak bardzo, że wybór odpowiedniego sprzętu dla własnych potrzeb jest niezwykle trudny.

 • Tanie latarki. Fakty i mity

  Tanie latarki. Fakty i mity

  Lampka rowerowa widoczna tylko dla rowerzysty, dioda spalona po kilku uruchomieniach lub latarka rozładowana akurat "w tym" momencie? Lepiej uważać na lampki niewiadomej produkcji. Rozprawiamy się z pięcioma mitami o tanim oświetleniu.

 • Rower czyli w pełni ekologiczne lekarstwo na stres [BLOG]

  Rower czyli w pełni ekologiczne lekarstwo na stres [BLOG]

  ?Człowieku, nie irytuj się! Nie siedź w domu! Wyskocz na rower poza miasto!? Wiele osób, jeżdżących systematycznie na rowerze, zna to doświadczenie jedynie z miejskiego krajobrazu. Pokonuje codziennie albo od czasu do czasu drogę z domu do pracy i z pracy do domu, ale z niewyjaśnionych powodów nie podejmuje jazdy poza miastem. A jednak - warto to zmienić.

 • Śniadanie w kolarskiej diecie

  Śniadanie w kolarskiej diecie

  Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i nie ma w tym cienia przesady, szczególnie w dniu, w którym zaplanowany jest trening lub inna aktywność fizyczna.

 • Gdzie jeździć na rowerze? [BLOG]

  Gdzie jeździć na rowerze? [BLOG]

  Powoli rozkręca się sezon rowerowy. W styczniu i lutym temperatury osiągają już wartości dwucyfrowe. Idealne warunki do pedałowania. Ile można jeździć "wokół komina"?! Co zrobić gdy stale odwiedzane trasy zaczynają być monotonne? Gdy samotne jeżdżenie zaczyna nudzić? Jest na to sposób.

 • Rowerem po mieście - świecić, nie oślepiać
 • Bikefitting i fizjoterapia w kolarstwie jako prewencja urazów

  Bikefitting i fizjoterapia w kolarstwie jako prewencja urazów

  Każda osoba regularnie uprawiająca sport doskonale wie, że tylko mocne i regularne bodźce treningowe poprawią wydolność organizmu i umożliwią osiągnięcie lepszych wyników sportowych. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że intensywny wysiłek oddziałuje również niekorzystnie na ciało sportowca. Rozwiązaniem problemów może być wizyta u kolarskiego fizjoterapeuty oraz dopasowanie roweru do swojego ciała, czyli bikefitting.

 • Jazda na rowerze. Dlaczego warto?
 • Rowerem po śniegu przez i poza miasto [BLOG]

  Rowerem po śniegu przez i poza miasto [BLOG]

  Kto jeździ na rowerze, ale nigdy nie próbował przejażdżki po śniegu, sporo traci. Niezmącona cisza wokoło, mróz szczypie policzki, sarny uwijają się koło paśnika, trwożnie zerkając. Świeża warstwa puchu skrzypi, uginając się pod kołami i sprawiając, że czujemy się jak pierwsi ludzie na świecie.

 • 5 miejsc, do których warto pojechać zimą [BLOG]

  5 miejsc, do których warto pojechać zimą [BLOG]

  Znajomi mówią, że jestem jak Kubuś Puchatek. I nie wiem, czy mają na myśli moje szczególne upodobanie do słodyczy, te momenty, kiedy z bezmyślną miną stukam się w głowę w poszukiwaniu utraconego wątku, czy chwile, kiedy marzną mi paluszki. Ale jeśli miałabym strzelać, to od lisopada do marca stawiam na bramkę numer 3.