Porady

 • 5 artykułów spożywczych, które skutecznie redukują stres

  5 artykułów spożywczych, które skutecznie redukują stres

  Wielkie nadzieje pokładane w sportowcach przez ich sponsorów, współpracowników, kibiców. Strach przed porażką. Wielomiesięczne przygotowania na ten jeden w sezonie najważniejszy start. To warunki idealne do hodowania największego wroga nie tylko sportowca, ale każdego człowieka - stresu. Jak poradzić sobie ze stresem radzi Katarzyna Solus-Miśkowicz, członkini zawodowego teamu kolarskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

 • Dieta sportowca nie musi być droga! Jak jeść zdrowo i tanio?

  Dieta sportowca nie musi być droga! Jak jeść zdrowo i tanio?

  Białko, węglowodany, witaminy - to najważniejsze składniki odżywcze dla kolarzy, ale też innych sportowców oraz każdego, kto chce się dobrze odżywiać. Niestety często wydaje nam się, że zdrowe jedzenie wcale nie jest zdrowe dla naszego portfela. Wiele osób rezygnuje z niego, bojąc się o nadwyrężenie swoich finansów. Tymczasem - jak przekonuje Michał Ficek z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team - odpowiednia dieta może być tania i pozytywnie wpływać na nasz organizm.

 • GPS w rowerze, czyli o szukaniu skradzionego jednośladu

  GPS w rowerze, czyli o szukaniu skradzionego jednośladu

  Wielokrotnie pisaliśmy już o najróżniejszych metodach zabezpieczania rowerów przed kradzieżą - blokadach, łańcuchach, u-lockach czy nawet dedykowanych systemach alarmowych. Praktyka pokazuje jednak, że zdeterminowani złodzieje są w stanie pokonać wiele zabezpieczeń - szczególnie, jeśli mają trochę czasu. Dlatego warto zainteresować się rozwiązaniami, które pomagają odzyskać skradziony rower.

 • Jak obronić się przed psem - poradnik dla rowerzystów

  Jak obronić się przed psem - poradnik dla rowerzystów

  Każdy, komu zdarza się podróżować na rowerze poza miastem (lub w nieco bardziej odludnych rejonach w mieście), może podczas swoich wypraw natknąć się na psa (albo sforę). Jeżeli będziemy mieć szczęście, spotkamy poczciwego burka, który na widok rowerzysty przyjaźnie pomacha ogonem, po czym wróci do swoich zajęć. Niestety, istnieje też ryzyko, że pies okaże się agresywny i skory do ataku. Jak zachować się w takiej sytuacji?

 • Wsiądź na rower i pomóż światu
 • Rozciąganie dla rowerzystów

  Rozciąganie dla rowerzystów

  Jazda na rowerze przynosi wiele korzyści, ale może być też przyczyną bólów i przykurczy mięśni. Cezary Zamana, kolarz, zwycięzca Tour de Pologne w 2003 r., pokazał nam zestaw ćwiczeń, które warto robić, jeśli jeździ się na rowerze.

 • 5 oczywistych sposobów na ułatwienie sobie jazdy po mieście, o których rzadko myślimy
 • Co pić na rowerze? [BLOG]

  Co pić na rowerze? [BLOG]

  Organizm człowieka składa się w 70-80% z wody. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Szczególnie kiedy wypacamy jej duże ilości jeżdżąc na rowerze. Tu pojawia się paradoks. Picie wody wcale nie jest najlepszym sposobem uzupełniania straconych płynów! Zatem co pić na rowerze?

 • Godzinna jazda na rowerze, czyli jak osiągnąć euforię
 • Co daje nam jazda na rowerze i jak osiągnąć z niej najwięcej korzyści
 • Odżywki w sporcie amatorskim

  Odżywki w sporcie amatorskim

  Turystyka rowerowa jest bardzo wymagającą formą aktywności fizycznej. Aby regularna jazda stała się przyjemnością a nie męczarnią, najlepiej każdą aktywność potraktować jak amatorski trening. Podczas długotrwałego wysiłku zwiększa się znacznie zapotrzebowanie energetyczne. Ale żeby nie trzeba było wozić ze sobą całego plecaka kanapek, wymyślono różne formy odżywek i suplementów diety, które są niczym innym, jak mocno skoncentrowanym zestawem wyselekcjonowanych substancji odżywczych.

 • Jak NIE zabezpieczać roweru przed kradzieżą
 • Zakup nowego roweru - na co zwrócić uwagę

  Zakup nowego roweru - na co zwrócić uwagę

  Wiosna to czas, w którym przypominamy sobie o naszym rowerowym hobby. Nasze jednoślady opuszczają czeluście piwnic, wyjmowane są z balkonów, wyjeżdżają z garaży. W tym czasie wielu z nas rozważa też nabycie nowego roweru. Czym powinniśmy się kierować kupując rower, z którego później będziemy w pełni zadowoleni? Podpowiadamy.

 • Podrasuj rower na wiosnę [BLOG]

  Podrasuj rower na wiosnę [BLOG]

  Wiosna powoli nabiera rozpędu, a nim nowy sezon ruszy pełną parą, warto zatroszczyć się o swój rower. Niektóre z dwóch kółek zimę spędziły w zaciszu piwnicy, inne dzielnie służyły swoim właścicielom, pomimo mrozu i śniegu. Bez względu na to czy mijająca zima była rowerowo aktywna czy nie, mały przegląd jednośladu nie zaszkodzi.

 • 5 rzeczy nie dla wszystkich rowerzystów oczywistych

  5 rzeczy nie dla wszystkich rowerzystów oczywistych

  Rowerem jeździsz rekreacyjnie, przy ładnej pogodzie, głównie w weekendy. Na co dzień korzystasz z samochodu, ale korki doprowadzają cię do szału. Sprawdź, czy wiedziałbyś jak jechać rowerem w przedstawionych sytuacjach. Uważaj, to nie takie proste jak mogłoby się wydawać...