Sprzęt

  • Jakie narzędzia warto zabierać ze sobą na rower

    Jakie narzędzia warto zabierać ze sobą na rower

    Nieważne czy na rower wsiadasz po to żeby dojechać parę kilometrów do pracy, czy twój cel podróży oddalony jest o pół dnia drogi. Jest parę narzędzi, które na każdej rowerowej przejażdżce powinieneś bezwzględnie mieć przy sobie. Dobrze jeżeli nigdy się nie przydadzą, ale w razie niespodziewanej awarii ich obecność może być nieoceniona.

  • Seatylock - nowe podejście do blokad rowerowych

    Seatylock - nowe podejście do blokad rowerowych

    Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to lepszych rozwiązań ułatwiających nam życie. Często tylko wydaje im się, że ich wynalazek naprawdę w czymś nam pomaga. Tym razem jest zupełnie inaczej...

  • Jak wybrać rower dla dziecka?

    Jak wybrać rower dla dziecka?

    Kto z nas pamięta swój pierwszy rower? Ja pamiętam. Był piękny, kolorowy, miał małe czarne kółka. Dzisiaj sami stajemy przed wyborem roweru dla naszych pociech. Jak wybrać ten właściwy, gdy ofert na rynku jest tak wiele?

  • Produkty rowerowe z Lidla - co dobrego oprócz ceny? [TEST]

    Produkty rowerowe z Lidla - co dobrego oprócz ceny? [TEST]

    Drugi już raz weszliśmy w posiadanie popularnych wśród polskich rowerzystów produktów z Lidla. Pompka, spodnie z windstoperem, softshell, koszulka z długim rękawem oraz bielizna funkcyjna - cały ten asortyment został przez nas sprawdzony w różnych warunkach. Oto co z tego wyszło.

  • Od projektu do realizacji - jak projektuje się rowery w Polsce

    Od projektu do realizacji - jak projektuje się rowery w Polsce

    Tworzenie roweru zaczyna się od pomysłu, od rysunku, od pojedynczej kreski na kartce papieru. Ciężka praca wielu osób, godziny spędzone przy komputerze i najnowocześniejsze technologie - właśnie to, oraz wiele innych czynników jest potrzebne abyś mógł jeździć na swoim rowerze. Zobacz jak drogę od pomysłu do jego realizacji pokonują specjaliści z Krossa.

  • Jubileuszowe spotkanie profesjonalistów, 25-27 września, Kielce BIKE-EXPO

    Jubileuszowe spotkanie profesjonalistów, 25-27 września, Kielce BIKE-EXPO

    Na tegorocznych, piątych już targach BIKE-EXPO, na blisko 200 stoiskach rozlokowanych w 7 halach, będzie można zapoznać się z ofertą 400 marek z 13 krajów m.in.: Niemiec, Czech, Austrii, Słowacji, Chin, Wielkiej Brytanii, Holandii, Indii, Polski, Słowenii czy Tajwanu. Po raz pierwszy swoje stoisko narodowe stworzą firmy z Włoch. Na liście jest aż trzydziestu trzech nowych wystawców!

  • Jakie hamulce do roweru górskiego? Przegląd rozwiązań

    Jakie hamulce do roweru górskiego? Przegląd rozwiązań

    Przez długie lata w rowerach górskich rządziły hamulce szczękowe - najpierw cantilevery, a następnie V-brake. Rzadko kiedy można było spotkać sławne hydrauliczne Magury, najczęściej u kolarzy z grubszym portfelem lub na stronach katalogów rowerowych. Jednak one też były szczękowymi hamulcami współdziałającymi z felgą koła.

  • Rowerowe technologie przyszłości

    Rowerowe technologie przyszłości

    Podstawy działania mechanizmu rowerowego od ponad 100 lat pozostają niezmienne, jednak XXI wiek wprowadził liczne udogodnienia technologiczne, z których korzystać mogą rowerzyści na całym świecie. Przydatne gadżety, aplikacje i rozwiązania techniczne sprawiają, że kręcenie kółkiem spełnia w 100% kryteria nowoczesności. Interaktywne technologie towarzyszą nam na co dzień, a jazda na rowerze nie jest wyjątkiem.

  • Rowery towarowe wjeżdżają do polskich miast

    Rowery towarowe wjeżdżają do polskich miast

    Kilka tygodni temu Warszawa uruchomiła pierwszą w Polsce publiczną wypożyczalnię rowerów towarowych. Wcześniej w kilku miastach działały kooperatywy - grupy ludzi, którzy na spółkę kupowali jeden cargo bike. Rowery towarowe pomagają sprzedawać też na ulicach polskich miast kawę i lody. Czyżbyśmy po rowerowej rewolucji zaczynali rewolucję towarową? Czym w zasadzie jest rower towarowy?

  • Jak przewozić rowery samochodem

    Jak przewozić rowery samochodem

    Przewiezienie roweru samochodem to niełatwe zadanie. By wykonać je profesjonalnie, trzeba się dobrze przygotować i zainwestować trochę pieniędzy.

  • Rowerowa odzież funkcyjna Brubeck [TEST]

    Rowerowa odzież funkcyjna Brubeck [TEST]

    W komplecie polskiej firmy Brubeck przejechałem w różnych warunkach pogodowych około 250 km. Był upał 28 °C i pełne słońce, była jazda w delikatnym deszczu, była 60 kilometrowa nocna przejażdżka po mokrych ulicach przy temperaturze nieprzekraczającej 17 °C. Odzież w czasie trwania testu prana była dwa razy. Myślę, że to wystarczy, żeby powiedzieć coś o tym komplecie.

  • Carraro Azimut 704 - sztywniak do zadań wszelakich [TEST]

    Carraro Azimut 704 - sztywniak do zadań wszelakich [TEST]

    Aluminiowa rama ze stopu 6061 bez amortyzacji, sztywny stalowy widelec, wąskie opony z szosowo-terenowym bieżnikiem, porządne "vałbrejki", proste przerzutki, wygodne chwyty kierownicy - oto w jednym zdaniu charakterystyka włoskiego Carraro Azimut "numero" 704. Te dane da się przeczytać w katalogu i szczerze mówiąc, jak każde suche informacje, mogą co najwyżej w małym stopniu przybliżyć właściwości tego pojazdu. Nie ma na co czekać, trzeba kręcić kilometry...

  • Sprzęt rowerowy z Lidla. Ceny super, a jakość? [TEST]

    Sprzęt rowerowy z Lidla. Ceny super, a jakość? [TEST]

    Tanie produkty kojarzą nam się z tandetą. Kupujesz jednego dnia skuszony niską ceną, wyrzucasz następnego zmuszony niską jakością. A jak to jest z produktami rowerowymi z Lidla? Postanowiliśmy sprawdzić je na własnej skórze.

  • Gepida Alboin 700 - asfaltowy turysta [TEST]

    Gepida Alboin 700 - asfaltowy turysta [TEST]

    Do naszej redakcji trafił nowiutki, lśniący rower trekkingowy węgierskiej produkcji - Gepida Alboin 700. Cienkie szosowe opony, wygodna pozycja, amortyzowane siodełko, bagażnik w standardzie - od razu widać, że to połykacz kilometrów.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.