Sprzęt

 • Niesamowite rowery z drewna [5 PROJEKTÓW]
 • Indiana X-Pulser 5.9 - tanie, dobre MTB do wszystkiego [Test długodystansowy]

  Indiana X-Pulser 5.9 - tanie, dobre MTB do wszystkiego [Test długodystansowy]

  Krótki test fabrycznie nowego sprzętu ma to do siebie, że zostaje po nim niedosyt i dużo niewiadomych. Jak będą spisywać się poszczególne elementy podczas dłuższej eksploatacji? Jak rower sprawdzi się w cięższych warunkach pogodowych? Co z jego trwałością? Tego typu pytania pozostają bez odpowiedzi... Dlatego też po sierpniowych testach Indiany X-Pulser 5.9 czuliśmy mocną chęć przekonania się jak na dłuższym dystansie sprawdzi się ten tani, a bardzo przyzwoicie skomponowany rower.

 • Kross Vento 3.0 - solidny rower szosowy dla solidnego amatora kolarstwa

  Kross Vento 3.0 - solidny rower szosowy dla solidnego amatora kolarstwa

  Na początku tego sezonu do naszej redakcji trafił szosowy Kross Vento 3.0. To budżetowa wersja sportowego roweru wyścigowego, którego cena w sezonie wynosiła 3199 zł. Za taką kwotę nie można spodziewać się przesadnie wiele, jeśli chodzi o rower tego segmentu, ale Kross pokazał, że potrafi zbudować rower finalnie niedrogi, a spełniający oczekiwania kolarza amatora.

 • Przełaje rosną w siłę. Dlaczego warto spróbować?

  Przełaje rosną w siłę. Dlaczego warto spróbować?

  Rowery przełajowe zyskują w Polsce coraz większą popularność, a jazda nimi wielu osobom pozwala odkryć rower na nowo. - Taki sprzęt prowokuje, żeby jeździć szybko, szczególnie w urozmaiconym terenie - mówi Norbert Słupski, pasjonat przełajów z Warszawy. - Jest mnóstwo korzyści z przesiadki na przełajówkę - dodaje Patrick Laprell, product manager Meridy, jednej z czołowych marek rowerów świata. Co można zyskać i jak rozpocząć przygodę z przełajami?

 • Złodziejom śmierdź!

  Złodziejom śmierdź!

  Nikt nie lubi być okradanym. Niestety, chyba każdy z nas padł kiedyś w życiu ofiarą kradzieży. Ta rowerowa boli szczególnie, dlatego walka ze złodziejami trwa. A gdyby uderzyć w nich... obrzydliwym zapachem?

 • Thule ProRide 598 - żadnych minusów nie stwierdzono...

  Thule ProRide 598 - żadnych minusów nie stwierdzono...

  Wielokrotnie firma THULE udowadniała, że w bardzo przemyślany sposób podchodzi do kwestii transportu naszego bagażu. Tym razem przybliżymy wam nową odsłonę uchwytu rowerowego na dach z mocowaniem za ramę, czyli bagażnik Thule ProRide 598

 • Indiana X-Pulser 5.9 - twentyniner dla każdego [TEST]

  Indiana X-Pulser 5.9 - twentyniner dla każdego [TEST]

  Do naszej redakcji trafił nowiutki twentyniner X-Pulser 5.9, czyli najwyższy model MTB od Indiany. Już po wyjęciu go z kartonu zwrócił moją uwagę osprzęt niespotykany u konkurencji w rowerach z podobnego przedziału cenowego. Nie mogłem się doczekać, żeby zobaczyć czy sprzęt ten jeździ tak samo dobrze jak zdaje się to obiecywać...

 • 5 zabezpieczeń rowerowych, które ciężko obejść

  5 zabezpieczeń rowerowych, które ciężko obejść

  Rowery bardzo często są łupami złodziei - kradną spod sklepu, pracy, ze specjalnego stojaka, czy nawet z piwnic. Zdarza się, że nasze jednoślady zostawiamy bez zabezpieczenia, albo z bardzo słabym. Zobaczcie, jak w ciekawy sposób można zabezpieczyć rowery.

 • 5 rzeczy, których mogliście nie wiedzieć o latarkach

  5 rzeczy, których mogliście nie wiedzieć o latarkach

  Producenci prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej zaawansowanego sprzętu. Trend ten dotknął również latarek - dziś nie wystarczy pochwalić się oszałamiającą mocą. Dużo większe wrażenie robią dodatkowe funkcje tych urządzeń, które sprawiają, że z czystym sumieniem można powiedzieć o nich ?inteligentne gadżety?.

 • Kross Vento 3.0 na Garmin Iron Triathlon, czyli test w warunkach bojowych

  Kross Vento 3.0 na Garmin Iron Triathlon, czyli test w warunkach bojowych

  Wyszedłem z wody i pobiegłem do strefy zamian. Szybko założyłem kolarskie ubranie, zapiąłem kask, włożyłem okulary i zdjąłem rower z wieszaka. Przede mną było 22,5 km indywidualnej jazdy na czas na moim Kross Vento 3.0. Musiałem się spieszyć, bo na pływaniu za dużo straciłem. Na szczęście miałem szybki rower, na którym bardzo dobrze się czułem - wiedziałem, że odrobię kilka pozycji.

 • 5 niesamowitych rowerów jeżdżących z zawrotną prędkością, pływających i... latających
 • Mactronic Tripper - przyjaciel miejskiego rowerzysty [TEST]

  Mactronic Tripper - przyjaciel miejskiego rowerzysty [TEST]

  Rok temu testowaliśmy Noise 2.0 od Mactronica. Lampka dobra, ale mająca też swoje wady. Przed otrzymaniem przesyłki z Tripperem zostałem poinformowany, że na tej lampce się nie zawiodę i mogę powiedzieć, że były to słowa prorocze.

 • GT Grade 105 Carbon - szosówka nie tylko na asfalt

  GT Grade 105 Carbon - szosówka nie tylko na asfalt

  Do naszej redakcji przyjechał nietuzinkowy sprzęt, przedstawiciel popularnego ostatnio typu rowerów - szosówek typu gravel. Postanowiłem przetestować ten rower na ciekawej trasie, prowadzącej po różnego rodzaju nawierzchni, na tyle długiej, by sprawdzić czy GT Grade Carbon 105 model 2016 oferuje komfort w długiej podróży. Za mną dwa dni w siodle, ponad 220 km, czyli objazd najwyższego polskiego pasma górskiego - Tatr Wysokich.

 • A czy ty wiesz, jak wygląda rower? 8 niesamowitych projektów

  A czy ty wiesz, jak wygląda rower? 8 niesamowitych projektów

  Pewien włoski inżynier z Bolonii ma ciekawe hobby. Otóż od 2009 roku namawia przypadkowych ludzi, by narysowali dla niego z pamięci rower. Czasem okazuje się to bardzo trudne zadanie. Z tych prac, potem tworzy swoje niezwykłe projekty...

 • Pierwsze wrażenia z jazdy Kross Vento 3.0 - 260 km [TEST]
Copyright © Agora SA