Najnowsze artykuły

 • Nadpiliczne Parki Krajobrazowe [BLOG]

  Nadpiliczne Parki Krajobrazowe [BLOG]

  Po raz drugi w ciągu ostatniego roku odwiedzamy Łódzkie. Po zeszłorocznej, jesiennej, deszczowej, jednak sympatycznej wizycie na szlaku rowerowym Gorących Źródeł biegnącym m.in. przez Uniejów i Poddębice, na letni, wakacyjny weekend wybraliśmy się na rowerowe trasy okolic Tomaszowa Mazowieckiego.

 • Ziółkowska, Ficek, Czarnota: weekend sukcesów kolarzy VSU MTB Team

  Ziółkowska, Ficek, Czarnota: weekend sukcesów kolarzy VSU MTB Team

  Michalina Ziółkowska z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zajęła drugą lokatę w międzynarodowym wyścigu Azores MTB World Series Marathon. Pięć kilometrów przed metą zawodniczka złamała obojczyk, ale mimo to nie poddała się i dojechała do mety, na której przed nią finiszowała jedynie legenda kolarstwa górskiego - Norweżka Gunn-Rita Dahle Flesjaa.

 • Najlżejszy rower świata, nowości i testy Meridy na Kielce Bike-Expo

  Najlżejszy rower świata, nowości i testy Meridy na Kielce Bike-Expo

  4,56-kg Merida Scultura Superlite LTD, najlżejszy seryjnie produkowany rower świata, zostanie zaprezentowana podczas Kielce Bike-Expo. Na stoisku Meridy nie zabraknie także istotnych nowości, m.in. premierowej wersji znanego hardtaila Big.Nine. W Kielcach zaparkuje również Mobilne Centrum Testowe jednej z czołowych marek rowerowych świata.

 • Wyjątkowa edycja Mazovia MTB Marathon na Bike Expo w Kielcach

  Wyjątkowa edycja Mazovia MTB Marathon na Bike Expo w Kielcach

  Już w najbliższą sobotę zapraszamy na przedostatni etap cyklu Mazovia MTB Marathon w tym sezonie. Baza zawodów i start maratonu zlokalizowane będą w wyjątkowym miejscu - na rowerowych targach Kielce Bike - Expo. Najbliższy maraton stanie się także areną finału Pucharu Polski w maratonach MTB XCM!

 • Jesienne TRANS-SUDETY w dwóch wariantach [BLOG]

  Jesienne TRANS-SUDETY w dwóch wariantach [BLOG]

  Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby jeszcze tej jesieni pojeździć przez kilka dni na rowerze w wyjątkowych okolicznościach. I fajnym towarzystwie. A gdzie? Góry i Pogórze Kaczawskie, Góry i Pogórze Izerskie, Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Wałbrzyskie, Góry Sowie, Góry Stołowe, Góry Orlickie, Pasmo Śnieżnika, Góry Złote...

 • Jak obronić się przed psem - poradnik dla rowerzystów

  Jak obronić się przed psem - poradnik dla rowerzystów

  Każdy, komu zdarza się podróżować na rowerze poza miastem (lub w nieco bardziej odludnych rejonach w mieście), może podczas swoich wypraw natknąć się na psa (albo sforę). Jeżeli będziemy mieć szczęście, spotkamy poczciwego burka, który na widok rowerzysty przyjaźnie pomacha ogonem, po czym wróci do swoich zajęć. Niestety, istnieje też ryzyko, że pies okaże się agresywny i skory do ataku. Jak zachować się w takiej sytuacji?

 • Wygrana Michała Ficka w klasyfikacji generalnej Bike Atelier MTB Maraton i start Bogdana Czarnoty!
 • Enduro MTB Series by Kellys w Bieszczadach

  Enduro MTB Series by Kellys w Bieszczadach

  W czwartek 15 września wystartowały zapisy na zawody kolarskie z cyklu ?Enduro MTB Series by Kellys?, które odbędą się 8 października 2016 w Gminie Baligród. Warto szybko dokonać rejestracji bo limit uczestników wynosi 220 osób.

 • Mazovia MTB Marathon na Motoarenie w Toruniu
 • Wsiądź na rower i pomóż światu

  Wsiądź na rower i pomóż światu

  Miasta zaczynają nas męczyć. To nie opinia, lecz fakt - z badań jasno wynika, że coraz więcej Polaków i Polek marzy o prostym wyjeździe na wieś, gdzie co rano będą wysłuchiwać odgłosów natury zamiast ryku przejeżdżających aut.

 • Rowerami od źródeł Wisły do Krakowa

  Rowerami od źródeł Wisły do Krakowa

  Drogę ze Skrzycznego na Baranią Górę pokonujemy pieszo w 4,5 godziny, ciągnąc ze sobą przez śnieg rowery. Na miejscu jesteśmy już po zmroku. Mamy przemoczone buty, mimo rowerowych ochraniaczy. Jesteśmy mocno zmęczeni i źli na siebie. Głośno śmiejemy się z siebie, nazywając się ?nieodpowiedzialnymi turystami?. A to dopiero połowa sukcesu, jeszcze trzeba przecież znaleźć Wisłę i zejść z Baraniej Góry.

 • ''Jest pan podły'' może znaczyć coś innego, niż myślicie. Zrozumiecie, kiedy zobaczycie te genialne rysunki
 • Jak w prosty sposób i bez wielkiego wysiłku zrzucić zbędne kilogramy

  Jak w prosty sposób i bez wielkiego wysiłku zrzucić zbędne kilogramy

  Otyłość to bardzo groźna, bo w tej chwili chyba najbardziej rozpowszechniona, choroba cywilizacyjna. Wiele osób nie radzi sobie z nią, poddaje się jej, nie umie z nią walczyć. O tym jak być zdrowym, sprawnym i zachować idealną sylwetkę rozmawiamy z Michaliną Ziółkowską, zawodniczką profesjonalnej ekipy kolarskiej Volkswagen Samochody Użytkowe MTB TEAM.

 • Bośnia, Bośnia, Bośnia ach to ty [BLOG]

  Bośnia, Bośnia, Bośnia ach to ty [BLOG]

  Czasy się zmieniają, więc nie jest to takie pewne. Ale... kto zna dorobek Marka Grechuty wie, że tytuł niniejszego tekstu jest prostym nawiązaniem do jednej z jego najsłynniejszych piosenek. Bo doprawdy nie wiadomo, czy wiosna, to wiosna, czy może jednak... Bośnia! To taki słowny "rebus", żart, ale kto raz widział Bośnię, ten wie, że Bośnia to wiosna i już. Świeża, soczysta, entuzjastyczna. Stale nowa i stale zaskakująca. Stale pobudzająca do życia w sposób, jaki znamy w okresie między marcem a majem. Może niekoniecznie (bo nie zawsze) w klimacie jaki w niej panuje (bo zimy są srogie), ale w tym, co się w niej napotyka. W ujawnianych na każdym kroku nowych wcieleniach.

 • Indiana X-Pulser 5.9 - twentyniner dla każdego [TEST]

  Indiana X-Pulser 5.9 - twentyniner dla każdego [TEST]

  Do naszej redakcji trafił nowiutki twentyniner X-Pulser 5.9, czyli najwyższy model MTB od Indiany. Już po wyjęciu go z kartonu zwrócił moją uwagę osprzęt niespotykany u konkurencji w rowerach z podobnego przedziału cenowego. Nie mogłem się doczekać, żeby zobaczyć czy sprzęt ten jeździ tak samo dobrze jak zdaje się to obiecywać...