Najnowsze artykuły

 • Jak obronić się przed psem - poradnik dla rowerzystów

  Jak obronić się przed psem - poradnik dla rowerzystów

  Każdy, komu zdarza się podróżować na rowerze poza miastem (lub w nieco bardziej odludnych rejonach w mieście), może podczas swoich wypraw natknąć się na psa (albo sforę). Jeżeli będziemy mieć szczęście, spotkamy poczciwego burka, który na widok rowerzysty przyjaźnie pomacha ogonem, po czym wróci do swoich zajęć. Niestety, istnieje też ryzyko, że pies okaże się agresywny i skory do ataku. Jak zachować się w takiej sytuacji?

 • Wygrana Michała Ficka w klasyfikacji generalnej Bike Atelier MTB Maraton i start Bogdana Czarnoty!
 • Enduro MTB Series by Kellys w Bieszczadach

  Enduro MTB Series by Kellys w Bieszczadach

  W czwartek 15 września wystartowały zapisy na zawody kolarskie z cyklu ?Enduro MTB Series by Kellys?, które odbędą się 8 października 2016 w Gminie Baligród. Warto szybko dokonać rejestracji bo limit uczestników wynosi 220 osób.

 • Mazovia MTB Marathon na Motoarenie w Toruniu
 • Wsiądź na rower i pomóż światu

  Wsiądź na rower i pomóż światu

  Miasta zaczynają nas męczyć. To nie opinia, lecz fakt - z badań jasno wynika, że coraz więcej Polaków i Polek marzy o prostym wyjeździe na wieś, gdzie co rano będą wysłuchiwać odgłosów natury zamiast ryku przejeżdżających aut.

 • Rowerami od źródeł Wisły do Krakowa

  Rowerami od źródeł Wisły do Krakowa

  Drogę ze Skrzycznego na Baranią Górę pokonujemy pieszo w 4,5 godziny, ciągnąc ze sobą przez śnieg rowery. Na miejscu jesteśmy już po zmroku. Mamy przemoczone buty, mimo rowerowych ochraniaczy. Jesteśmy mocno zmęczeni i źli na siebie. Głośno śmiejemy się z siebie, nazywając się ?nieodpowiedzialnymi turystami?. A to dopiero połowa sukcesu, jeszcze trzeba przecież znaleźć Wisłę i zejść z Baraniej Góry.

 • ''Jest pan podły'' może znaczyć coś innego, niż myślicie. Zrozumiecie, kiedy zobaczycie te genialne rysunki
 • Jak w prosty sposób i bez wielkiego wysiłku zrzucić zbędne kilogramy

  Jak w prosty sposób i bez wielkiego wysiłku zrzucić zbędne kilogramy

  Otyłość to bardzo groźna, bo w tej chwili chyba najbardziej rozpowszechniona, choroba cywilizacyjna. Wiele osób nie radzi sobie z nią, poddaje się jej, nie umie z nią walczyć. O tym jak być zdrowym, sprawnym i zachować idealną sylwetkę rozmawiamy z Michaliną Ziółkowską, zawodniczką profesjonalnej ekipy kolarskiej Volkswagen Samochody Użytkowe MTB TEAM.

 • Bośnia, Bośnia, Bośnia ach to ty [BLOG]

  Bośnia, Bośnia, Bośnia ach to ty [BLOG]

  Czasy się zmieniają, więc nie jest to takie pewne. Ale... kto zna dorobek Marka Grechuty wie, że tytuł niniejszego tekstu jest prostym nawiązaniem do jednej z jego najsłynniejszych piosenek. Bo doprawdy nie wiadomo, czy wiosna, to wiosna, czy może jednak... Bośnia! To taki słowny "rebus", żart, ale kto raz widział Bośnię, ten wie, że Bośnia to wiosna i już. Świeża, soczysta, entuzjastyczna. Stale nowa i stale zaskakująca. Stale pobudzająca do życia w sposób, jaki znamy w okresie między marcem a majem. Może niekoniecznie (bo nie zawsze) w klimacie jaki w niej panuje (bo zimy są srogie), ale w tym, co się w niej napotyka. W ujawnianych na każdym kroku nowych wcieleniach.

 • Indiana X-Pulser 5.9 - twentyniner dla każdego [TEST]

  Indiana X-Pulser 5.9 - twentyniner dla każdego [TEST]

  Do naszej redakcji trafił nowiutki twentyniner X-Pulser 5.9, czyli najwyższy model MTB od Indiany. Już po wyjęciu go z kartonu zwrócił moją uwagę osprzęt niespotykany u konkurencji w rowerach z podobnego przedziału cenowego. Nie mogłem się doczekać, żeby zobaczyć czy sprzęt ten jeździ tak samo dobrze jak zdaje się to obiecywać...

 • Trening rowerowy - jak trenować, by osiągnąć wyższy poziom
 • Myśleliśmy, że nic nas nie zdziwi. Zobaczcie 5 najdziwniejszych rowerów świata
 • Łąki Krubińskie czyli w cieniu podwarszawskich 'baobabów' [BLOG]

  Łąki Krubińskie czyli w cieniu podwarszawskich "baobabów" [BLOG]

  Wszystkich, którzy mają ochotę na sobotnią rowerową jazdę zapraszam do wspólnego poznawania rejonu wideł Wisły i Narwii. Przejazd do Chotomowa połączeniem nr KM 98706 RL, które rusza ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina o godzinie 8.48, a następnie przez Warszawę docierając do Chotomowa niecałą godzinę później - o 9.45. I to jest moment rozpoczęcia naszej jazdy na rowerach. Kto chce, może dotrzeć też na miejsce samochodem - cała trasa będzie bowiem pętlą.

 • Rozciąganie dla rowerzystów

  Rozciąganie dla rowerzystów

  Jazda na rowerze przynosi wiele korzyści, ale może być też przyczyną bólów i przykurczy mięśni. Cezary Zamana, kolarz, zwycięzca Tour de Pologne w 2003 r., pokazał nam zestaw ćwiczeń, które warto robić, jeśli jeździ się na rowerze.

 • 5 zabezpieczeń rowerowych, które ciężko obejść

  5 zabezpieczeń rowerowych, które ciężko obejść

  Rowery bardzo często są łupami złodziei - kradną spod sklepu, pracy, ze specjalnego stojaka, czy nawet z piwnic. Zdarza się, że nasze jednoślady zostawiamy bez zabezpieczenia, albo z bardzo słabym. Zobaczcie, jak w ciekawy sposób można zabezpieczyć rowery.